Ninja Gaiden Sigma 2

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Daha kanlı ve daha ölümcül
Geçtiğimiz sene Haziran ayında Ninja Gaiden 2, X360 konsoluna özel olarak çıktı. Oyun birincisine göre daha çok aksiyon ve düşman barındırıyor. Zor da bir yapım, açıkçası bazı yerlerde çıldırdığımı da biliyorum. Gene de oyun dünyasının en karizmatik karakterinden biri olan Ryu Hayabusa ile oynamak harika. Ufaktan geçmişe bir göz atarsak, hatırlanacağı üzere ilk Ninja Gaiden 2004’te Xbox için piyasaya sürüldü. Ancak Tecmo, daha sonrasında oyunu Ninja Gaiden Sigma adıyla biraz daha modifiye edip, 2007’de PS3’e çıkarmıştı. Sonuç olarak Ninja Gaiden PS3 cephesinde de ilgi gördü. Bir süre önce Tecmo’dan PS3 için sürpriz bir açıklama yapılacağı söylenmişti. Ancak Tecmo’nun projesi Japon dergisi Famitsu’da ortaya çıktı. Geliştirilmekte olan oyun Ninja Gaiden Sigma 2’di.

İki bomba transfer

Ninja Gaiden Sigma 2, aynı ilki gibi orijinal oyuna göre değişiklik ve yenilikler içeriyor. İlk dikkat çekici nokta yapıma iki yeni karakterin daha eklenmesi. Bunlardan biri Dead or Alive serisinden transfer olan mor saçlı güzellik Ayane ve Nintendo DS’e çıkan Ninja Gaiden Dragon Sword’ta düşük çözünürlükte gördüğümüz Momiji adlı kadın karakter. Her ikisinin de kendine özgü stilleri, dövüşleri ve atakları olacak. Bu iki yeni karakter oyun bittince açılan ekstra oynanabilir karakterler de değil. Her ikisi de hikayeye entegre edilmiş olarak karşımıza çıkacak. Buradan şu sonucu da ulaşalım, senaryoya yeni elementler eklenmiş durumda.

Ninja Gaiden Sigma 2
"Oyuna yeni eklenen karakterlerden biri, Dead or Alive serisinden tanıdığımız mor saçlı Ayane."

Yapım tabii ki bunlarla sınırlı değil. Belki en hoş özellik, co-op modunun olması. Herhangi bir arkadaşımızla birlikte takım kurup, dört farklı zorluk derecesinden birinde, 30 farklı zorlu bölüm boyunca omuz omuza savaşacağız. Bölümlerin bazıları co-op için yapılanlar, bazıları ise single player’da gördüğümüz bölümler, ancak single player’daki bu bölümler co-op oynanış için yeniden ayarlanmış. Co-op’ta gösterdiğimiz performansa göre bir derece elde edeceğiz ve bu derece de bir sıralamaya upload edilecek.

Daha neler neler varmış?

Team Ninja, yeni düşmanlar ve boss’ları da oyuna ekliyor. Böylece oyun boyunca yeni rakiplerimizle de yüzleşeceğiz. Ancak yeni düşmanlarımıza karşı, yardımımıza yeni silahlarımız koşuyor. Yapımcılar Ninja Gaiden 2’deki geri dönüşümden yola çıkarak, oyun içinde düzeltmeler yapıyor. Böylece Ninja Gaiden Sigma 2, orijinal yapıma göre daha eli yüzü düzgün olacak.

Söylenen diğer bir özelliğe göre oyunumuz Trophy’i de destekleyecekmiş. Hatta Dual Shock 3/Sixaxis fonksiyonuna da sahip olacakmış. Sigma 2, orijinal oyunun grafik motorunun biraz daha geliştirilmişini kullanıyor. Yeni eklenen karakterler, silahlar, düşmanlar, co-op moduyla Ninja Gaiden Sigma 2 PS3 için güzel olacak duruyor. Bu arada belirteyim, Ninja Gaiden’ı 3B’ye taşıyan asıl tasarımcısı Tomonobu Itagaki, Sigma 2’yi yapmıyor. Hatta kendisi artık Team Ninja’da değil, firmadan ayrıldı. Projenin başında ilk Sigma’yı yapan Yosuke Hayashi bulunuyor. Oyunun çıkış tarihi ise bu senenin dördüncü çeyreği olarak gösteriliyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 09:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ninja Gaiden Sigma 2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×