1/3

Ninja Gaiden Sigma

Erhan Kahraman
Erhan Kahraman 3.06.2010 - 12:31
Gerçek Ninja aksiyonuna iki ay kala son durum.

PlayStation 3’ün çıkmasıyla birlikte en çok beklenen oyunlardan biri de, ilk Xbox’a çıktığında büyük yankı uyandırıp devam eden Tecmo’nun kaliteli aksiyon oyunu Ninja Gaiden Black’in uyarlamasıydı. Ninja Gaiden Sigma olarak isimlendirilen yeni oyun, Haziran ayının son haftasında satışa sunulacak. İnternette dolaşan resimler ve oyun içi videoların ardından, NGS’nin oynanabilir demosu da PlayStation Network servisinde kullanıma sunuldu. Senaryonun ilk iki bölümünü, bir boss savaşını ve bazı ekstraları içeren demo versiyonunun ardından ilk izlenimlerimiz, Haziran sonundan itibaren eğlenceli bir yaz geçireceğimiz yönünde.

Lateks kaplı Ninja

Birkaç ufak yenilik dışında Ninja Gaiden Sigma’da olup da orijinal oyunda olmayan tek şeyin grafikler olacağını zaten biliyorduk. Kaldı ki Xbox’daki Ninja Gaiden Black’in görsel üstünlüğü zamanında büyük yankı uyandırmıştı. Oyuna başlar başlamaz fark edebileceğiniz üzere, NGS de orijinali kadar zamanının ilerisinde bir yapım. Gerçekçi çevre tasarımı, adeta ‘canlı’ gibi görünen orman ve çetin düşman modellemeleri bir yana, esas oğlanımız Ryu Hayabusa’nın görsel kalitesini anlatmaya imkân yok. Yüksek çözünürlüklü (720p ve üstü) bir cihazda oynadığınızda, Ryu’nun kılıç darbeleri ekranın dışına taşacak diye korkacaksınız (Hiç değilse hafif bir tırsma durumu olur kesin). Siyah deri Ninja elbisesi ve renkli gözleriyle, karizmatik video oyunu karakterleri listesinin ilk onunda yer alan Hayabusa, üzerina yansıyan ışıkların bile değişkenlik gösterdiği bir gerçekçiliğe sahip. Savaşlardaki efektler de aynı şekilde, hayranlık uyandıracak kadar görkemli. Kılıcın havadaki süzülmesi, büyü kullandığınızda ortaya çıkan görüntüler ve düşmanların kopan uzuvları, gerçek aksiyonu doruklarda yaşamanız için elverişli bir ortam sunuyor.

Yeri gelmişken belirtmekte fayda var: Ninja Gaiden Sigma rahatsız edecek kadar yoğun vahşet içeriyor ve küçük yaştaki veya kan görmeye dayanamayanların uzak durmasında fayda var. Yapacağınız hareketlere göre, düşmanların kolları ve kafaları kopabiliyor ve Kill Bill ile yarışacak kadar çok kan fışkırıyor bu esnada. Kılıç şakırtıları ve metalin eti kesmesiyle çıkan vahşi sesler de içinizdeki psikopatı uyandıracak türden.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×