Ninja Theory: Ortaya karışık bir şeyler yapıyoruz

Furkan Güler
Furkan Güler 3.08.2017 - 13:58
Video oyun dünyasının tecrübeli ekibi, Hellblade için çok farklı şeyler düşünüyor.
İngiliz ekip Ninja Theory'nin yeni oyunu Hellblade, sahip olduğu viking temasını mistik bir hikaye ile birleştirerek karşımıza çıkacak. Senua isimli ana karakteri devamlı ön plana çıkartan Ninja Theory, diğer oyunların aksine tek bir oynanış mekaniğine odaklanmak istemediklerini açıkladı. DmC Devil May Cry ve Heavenly Sword'un aksine Hellblade'de ana karakter hikayesinin derinliğini oyuncuya yansıtmak isteyen ekip, her oyun türünden biraz biraz ilham aldıklarını belirtiyor.

"We are doing a mix of games." açıklamasını yapan ekip, Hellblade çıktığında tabiri caiz ise ortaya karışık bir şeyler yaparak oyuncuların karşısına çıkmak istiyor. Hellblade'in şimdiye kadar üzerinde çalıştıkları en ilginç oyun olduğunu vurgulayan Ninja Theory, yeni oyunlarından oldukça umutlular.

Ninja Theory: Ortaya karışık bir şeyler yapıyoruz
Diğer bir yandan sanal gerçeklik kasklarına da değinen başarılı ekip, sanal gerçeklik kasklarının ilerleyen yıllarda video oyun endüstrisini domine edeceğine inanıyor. Özellikle üçüncü jenerasyon sanal gerçeklik kasklarının, teknolojide çığır açacağını söyleyen Ninja Theory, yeni nesil oynanış mekaniklerini sanal gerçeklikte göreceğimizi belirtti. Kablo fazlalığı, çalışmak için ekstra enerji gerektirmesi ve kaskların ağırlığından yakınan tecrübeli ekip, bu tip problemler çözülürse geliştiricilerin hayal dünyasının daha kolay bir şekilde oyuncuya aktarılabileceğini savunmakta.

Peki siz sanal gerçeklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerekli materyaller sağlanırsa, video oyun endüstrisi tamamen sanal gerçeklik etrafında dönebilir mi? Diğer bir deyişle Sword Art Online'ı günümüz dünyasında görebileceğimize inanıyor musunuz?
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 05:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 23:05
ninja theory dmc,enslaved,heavenly sword oyunlarının yapımcısı, hangi güvensizlikten bahsediliyor anlamadım...
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2017 08:32
İnsanların sorularına böle kücük düşürücü yazılarla cevap vererek büyüdüğünüzümü sanıyorsunuz.
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2017 00:10
ingilterenin zamanında kazıklarına atıf yapmış arkadaş,aynısının arap/vahabi versiyonuda mevcuttur :) ama akıl genel olarak ingilizlerin olduğu için flan filan inter milan işte
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2017 00:08
İNGİLİZ güvensizliğinden bahsetmiş adam,tarih ile alakalı boşver sen
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2017 00:09
Bu oyun çok tırt olackak bence.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 15:09
ulan firmanın ingiliz olduğunu bilsem ön sipariş vermezdim,güvenim yerle bir oldu,balon katsayım % 1 ken % 90 a çıktı,neyse şemsiye açılmaz artık
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 22:09
Oyunu steamden aldıysan iade et. Ben bir ay önce aldım 14 gün geçmeden iade ettim şimdi oyunun çıkmasına 3 4 gün kala tekrar alıcam iki saat oynarım beğenmessem ayndn iade 😂😂😂
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 20:05
hangi şemsiye olduğunu zaten anlatmış adam :D hak verdim adama
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 17:54
ne alaka ? oyun iyiyse iyi kötüyse kötü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ninja Theory: Ortaya karışık bir şeyler yapıyoruz

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×