Nintendo bile Switch'in bu kadar satacağını tahmin etmemiş

Nintendo bile Switch'in bu kadar satacağını tahmin etmemiş

Furkan Güler
Furkan Güler 6.09.2017 - 10:38
Nintendo Switch'in başarısı herkesi şaşırttı.
Video oyun dünyasında 2017 yılının sürprizleri arasında yer alan Nintendo Switch, halen Japonya bölgesinde yok satmaya devam ediyor. Nintendo'ya yakın Japonya basını, Nintendo'nun bile Switch başarısı karşısında şaşkınlığa uğradığını belirtiyor. Switch piyasaya sürme konusunda oldukça acele eden Nintendo'nun, üretim sıkıntısını bu yüzden çektiği söylenmekte. Diğer bir yandan Nintendo'nun, Apple gibi diğer konsol üreticilerine nazaran ürünlerine daha farklı yaklaştığını söyleyen uzmanlar, Nintendo'yu video oyun dünyasınınn Apple'ı olarak gösteriyor.

Nintendo bile Switch'in bu kadar satacağını tahmin etmemiş
Diğer bir yandan Nintendo'nun gelecek dönemler için 10 milyon adet daha Switch üreteceği açıklandı. Ancak istatistiklere göre daha yaklaşık 20 milyon oyuncunun Switch istediği söyleniyor. Anladığımız kadarıyla Nintendo Switch, önümüzdeki sene de üretim sıkıntıları ile boğuşmaya devam edecek.

Çıkış döneminde özellikle Zelda ile sükse yapan konsola duyurulan yeni oyunlardan sonra Nintendo Switch'e olan ilgi daha da fazla arttı. Nintendo'nun 2018 planlarını şimdiden merak etmeye başladık. Bakalım başarılı konsol firması, 2018 yılında bizlere neler gösterecek? Hep beraber göreceğiz.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 13:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 11:57
Switch gibi underpower overrated bir cihazın bu kadar şişirlmesi hayra alamet değil. Mario Kart, Zelda gibi oyunlar Wii U'da da çalışıyordu.

Wii U'dan hallice bir cihaz ve yine kısa ömürlü olacak. Batman Arkham Knight, Witcher 3, Overwatch, Destiny2, Star Wars gibi oyunların %99'unu kaldıramıyor
MK Okuru
MK Okuru 14.09.2017 20:57
Wii U'dan en onemli farki tasinabilir olmasi. Tasinabilir bir konsola gore cok kaliteli.
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 12:31
Aynen bro katılıyorum el konsolu olarak belki anlarım ama ev konsolu olarak baya şişirildi bu cihaz belki sadece platforma özel oyunlar yüzündendir bilemiyorum ama o zaman wii U da satardı heralde . Bu konsol alanların elinde patlayacak bence ha sadece zelda ve pokemon oynayamak için alıyorlarsa ayr
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 12:28
Tam ergen oyuncu bakış açısı :D
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 12:19
Switch alan oyuncuların umrun da değil bu dediklerin çoğunun pc'si vardır. Sistem herşey olsa 3DS bu kadar satmazdı neyse ki oyuncular sistemden çok oyun istiyr Kısa ömürlü olacak dediğin cihazın şu an sadece duyurduğu oyunlarla ilk 6 ayın da aldığı konum belliyken neyin kısa ömründen bahsediyorsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2017 16:25
Adam gelmiş Star wars yazmış. :))) Şu içi boş sırf içinde birkaç harita ve jedaymeday var diye 60 dolara kakaladıkları oyun değil miydi o ? insan yazmaya utanır. Destiny 1 neyde ki ? gördük ek paketleri olmadan soğan cücüğüydü. Aldığınız çeyrek oyunları matah birşeymiş gibi yazmayın bari.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×