1/3

Nintendo Revolution

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Nintendo'nun yeni konsolu devrim yaratacak mı?

Oyun dünyasının temellerini atan Şirket

Nintendo hiç kuşkusuz oyun dünyasının en tecrübeli şirketi. Sony ve Microsoft kadar maddi imkanları olmasa da tecrübesi sayesinde bu 2 dev şirkete rakip olabiliyor. Nintendo olmasa hiç kuşkusuz oyun dünyası bu kadar gelişemezdi. Bütün büyük oyun şirketleri de bunun farkında. Nintendo gibi dev bir şirkete oyun dünyasının çok ama çok ihtiyacı var. Her zaman piyasayı takip etmemeyi yeni piyasa yaratmayı ilke edinmiştir. Yani Nintendo trend’i takip etmez trend yaratır. Bu büyük firmayı yakın bir zamana kadar Microsoft’un satın alacağı söylentileri karşısında Nintendo of America sözcüsü Perrin Kaplan (evet kendisi bir Türk ve Nintendo’nun önde gelen isimlerinden birisi) “Biz satılık değiliz!” gibi meydan okuyucu bir açıklama yaptı. Yani Nintendo kendine güveniyordu ve hala da güveniyor. Bunun için Revolution adında yeni jenerasyon için geliştirilen bir konsol hazırlıyorlar.

Acaba "Revolution" devrim yapar mı ?

Nintendo Revolution
Nintendo, Gamecube’ü piyasaya sürmeden önce hiç iddialı konuşmamıştı. Bizim amacımız sadece ama sadece oyun oynatmak demişti. Yani konsolllarında DVD vs gibi ek özellikler koymayacağını peşin peşin söyledi. Zaten şimdiye kadar hiçbir konsolu çıkmadan önce kendi konsolunu diğer firmaların aksine olduğundan daha büyük göstermeye çalışmadı. Şimdi ise Revolution ile oyun dünyasında “Devrim” yapacaklarını söylüyorlar. Peki nedir Nintendo’nun yapmak istediği devrim? Böyle iddialı bir sözcüğü Nintendo gibi ciddi bir şirket neden kullandı. Kimi otoritereler aksini iddia ediyor olsa da Nintendo’nun amacı piyasanın dikkatini çekmek değil. Şu an oyun dünyasına yön veren bir çok otorite ise yorum yapmıyor. Bunun en büyük nedeni ise Nintendo’yu ciddiye almaları. Nintendo henüz Revolution’un sadece dış görünüşünü gösterdi; fakat konsol hakkında başka bir bilgi vermedi. E3’te belki de en çok merak edilen konsol Revolution’dı; fakat yine Nintendo konsolu hakkında bilgi vermedi.

Bu bazılarına göre Nintendo’nun korkusundan kaynaklansa da, asıl sebebi Nintendo başkanı Satoru Iwata çok iyi açıklamıştı. Diğer firmaların (yani Sony ve Microsoft’un) fikrimizi çalmasından korkuyoruz.

Nintendo’nun bütün konsollarının oyunlarını çalıştıracak mı ?

Nintendo Revolution’un teknolojisi hakkında bir çok söylenti var. Bu söylentilere geçmeden önce Revolution hakkında kesinleşmiş bilgilere bir göz atalım.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×