Nintendo Rusya başkanının kötü davranışları yanına kar kaldı

Nintendo Rusya başkanının kötü davranışları yanına kar kaldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.01.2019 - 13:24
Çalışanlarına yapmadığını bırakmayan başkana ufak bir uyarı geldi

Nintendo'nun Rusya ekibine önderlik eden Yasha Haddaji, son günlerde yapmış olduğu zorbalıklar ile gündemde. Twitch ve Reddit gibi platformlarda ortaya çıkan bu krizin sonu ise çalışanları olduğu kadar Nintendo hayranlarını da pek mutlu etmedi.

Çalışanlarına kötü davranan Nintendo Rusya başkanına ufak bir uyarı geldi

Nintendo Rusya başkanı olan Yasha Haddaji, ekip arkadaşlarına yaptığı kötü davranışlar ile gündeme geldi. Çalışanları işten çıkarmakla tehdit eden, bununla da yetinmeyip işten çıkanların başka iş bulmasını engelleyeceği yönünde tehditler savuran Yasha Haddaji, Nintendo'dan sadece ufak bir uyarı aldı.

Eurogamer ile iletişime geçen Nintendo bu konuda bir açıklamaya da imza atmış. Yaşanan bu kriz sonucu Yasha Haddaji hakkında soruşturma açıldığı ve bu soruşturmanın sonuçlandığı belirtildi. Nintendo yetkilileri, Yasha Haddaji'nin davranış şeklinin kuralları ihlal ettiğini kabul ederken, kendisine gerekli uyarıların yapıldığını da açıklamaya eklemişler.

Kısacası Haddaji, bu davranışlarını yazılı bir özür ve uyarı ile atlatmış. Açıkçası şirketin kötü gittiği günlerde maaşından kesintiye gidilmesini isteyen Satoru Iwata ya da her hareketi ile sempati toplayan diğer Nintendo başkanlarından sonra bu tutum beni oldukça şaşırttı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 22:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ghost86
Ghost86 17.01.2019 15:43
Bunun neresi Rus?? Bu bildiğin Hintli :D
etemelkuran
etemelkuran 18.01.2019 08:29
Herhangi bi yerde Rus yazıyor mu, Rusya Başkanı yazıyor.
Demek ki Nintendo için durum iyi değilmiş Rusya'da yerel başkan bulamamışlar, Türkiye'de hiç yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2019 04:38
bizene ?
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2019 07:52
Öncelikle soru eki ayrı yazılır. Ayrıca bu sadece bir haber, moron. Ucu sana dokunmayan her haberin altına "bizene" mi yazacaksın?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2019 04:24
Açıkçası bir yönetim toplumunda bunun yaşanması daha da yaşanabileceği hale devam getiriyor. Rusya nintendo liderinin bu davranışları uyarı ile kalmamalı. Kendisini yönetime olan sistemini ve davranışlarını takip etmeli ve bir sonraki yanlışta kovulması gerektiğine kanaatindeyim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2019 23:38
Faşist firma kafası normal onlar için davranış değil kazanç önemlidir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2019 18:04
Normal, tersi olsa garip olurdu. Dünya geneli adalet denen bir şey kalmadı. Sadece ülkelere ve onları yönetenlere göre bu adaletsizlik oranı artar ya da azalır. Hepsi bu :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×