Nintendo Switch, artık resmi olarak ülkemizde de satılacak

Nintendo Switch, artık resmi olarak ülkemizde de satılacak

Furkan Güler
Furkan Güler 24.04.2018 - 13:44
Konsolu yurt dışından almaya çekinenler için güzel bir haber daha

2017 senesinin Mart ayında bekleyenleri ile buluşan Nintendo Switch, nihayet Türkiye'ye geliyor. Son olarak Wii döneminde Türkiye'de bir distribütör sayesinde bulunan Nintendo, bu sefer Türkiye için CD Media isimli distribütör ile anlaştı. Gerekli tüm anlaşmaların yapıldığını belirten yetkililer, yakın zamanda Nintendo oyunlarını ve Nintendo Switch'in satışına başlayacaklar. PlayStation ve Xbox markasına nazaran ülkemizin oyuncularına uzak kalan Nintendo, bu hareketi ile ülkede eskiden oluşturduğu kitleyi yeniden canlandırabilir.

Nintendo Switch, resmi olarak Türkiye'ye geliyor

Aslında ülkemize Xbox markasından daha fazla bilinirliği olan Nintendo, popüler kültür ikonu haline gelmiş karakteri sayesinde yediden yetmişe herkesin aklında yatıyor. Ancak hali hazırda PlayStation'ın ve Xbox'ın at koşturduğu Türkiye pazarında Nintendo Switch'in ne kadar satacağını tahmin etmek oldukça güç. Bu yüzden distribütörlük yapacak olan CD Media'nın, Türkiye pazarında nasıl bir plan yapacağını merak ediyoruz.

Sona geldiğimizde partiye tekrar dahil olan Nintendo Switch sayesinde, ülkemizde satışta olan diğer konsollara da bir rakip gelmiş oldu. Umarız ülkemizin oyuncuları Nintendo'ya da gereken ilgiyi gösterir ve rekabet daha fazla kızışır.

2008 yılında TV'lerde dönen Nintendo 3DS ve Mario reklamı

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 01:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 26.04.2018 20:01
Zeka geriliği var bu şirketlerde bunca sene gelmemiş gittiği ülkeler 10-20 milyon nüfuslu sallantıda. biz yeni yeni sallantıyı hissediyoruz. bu saatten sonra gelmese de olurmuş. eliyle fırsatı itmiş. fiyatlandırma ve pazarlama konusundaki ameleliklerini de dünya biliyor zaten. ülkeye özel fiyatlandırma yapmak gibi bişey kitaplarında bile yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2018 00:17
Bir Merlin klasiği daha. KAynaksız haber. nintendocu.com dan aldığınızı belirtmeniz çok mu zor gençler?

------------------------

Merhaba, arka planda olan detayları bilmeden nasıl insanları karalayabiliyorsunuz acaba?

Nintendo'nun Türkiye'ye geleceğini yaklaşık 1 ay öncesinden biliyoruz. Buna rağmen firma toplantısını yapmadan (ki birkaç gün sonra yapacak) bu konunun gündeme gelmesini istemiyordu. Ama yurt dışı direk olarak bu konuda bilgi verince biz de bildiğimiz konu ile ilgili haberini yaptık.

Hatta bazı detayları bizzat Nintendocu'da yer alan Kadir ile ben konuştum, açıkladım. Neden sevdiğimiz, içerisinde yer aldığımız bir oluşumu kaynak göstermeyelim ki? Keza daha önce yaptıkları haberlerde gösterdik de.

Lütfen bilmeden konulup, kendimizi komik duruma düşürmeyelim.

Ersin
MK Okuru
MK Okuru 26.04.2018 19:43
Ersin, ben sadece bu haberi kastetmedim. Genelleme yaptım. Nerdeyse hiç bir haberinizde kaynak yok! Kimseyi karaladığımda yok. Sadece bir takipçiniz ve okuyucunuz olarak, bu ve benzeri uyarıları dikkate almamanız bizleri üzüyor. Ben yine de kırdıysam kusura bakmayın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2018 23:03
Çünkü kırılmış, nasıl olsa korsan oynuyorlar, bari konsoldan parayı kaldıralım diyorlar. Ama yanılıyorlar... İnadına PlayStation inadına orjinal oyun. Yok o eski TÜRKİYE!
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2018 23:05
Vatanı kurtardın kardeş bravo.Playstation’ın ceo’su 14x20 havuz yaptıracaktı malikanesine şimdi olimpik yaptıracak Allah razı olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2018 20:40
Oyunları 450-500TL Kendisi de rahat 2500-3000TL olur yehuuuğuuu :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×