Nintendo Switch, Gamecube oyunlarını destekleyebilir

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.12.2016 - 09:29
Konsol özellikleri gün yüzüne çıkıyor
Son olarak Dark Souls üçlemesinin gelebileceğine dair dedikodular ile karşımıza çıkan Nintendo'nun yeni konsolu Switch için oldukça önemli bir haber daha rapor edildi. Eurogamer'ın raporuna göre Nintendo Switch, firmanın eski konsollarından biri olan gamecube oyunlarını çalıştırabilir.

Yayınlanan bu rapora göre Gamecube için çıkmış olan Super Mario Sunshine şimdiden Nintendo Switch üzerinde çalışıyor. Bu oyunun yanı sıra Super Smash bros Melee ve Luigi's mansion gibi konsolun önemli oyunlarının da Switch üzerinden oynanabileceği rapor edilmiş.

Sistemin Virtual Console üzerinden işleyeceği de gelen haberler arasında. 2012 yılında firmanın Amerika patronu Reggie Fils - Aime yaptığı bir açıklamada Gamecube oyunlarının Virtual Console ile birlikte Wii U'ya gelebileceğini belirtmişti. Anlaşılan Wii U'da planlandığı gibi gitmeyen bu işleyiş firmanın yeni konsoluna aktarılacak.

Nintendo Switch, Gamecube oyunlarını destekleyebilir
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 11.08.2022 05:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nintendo Switch, Gamecube oyunlarını destekleyebilir

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×