Nintendo Switch satış rakamı ile PS3'ü geride bıraktı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 5.08.2021 - 15:28
Nintendo yaptığı açıklama ile birlikte güncel Nintendo Switch satış rakamı ile birlikte oyun satışları konusunda da bilgi verdi.

Nintendo Switch satış rakamı açıklamalarına baktığımızda firmanın yüzünü güldürecek sonuçlar ile karşılaşıyoruz. Video oyun konsolları tarihinin en çok satılan oyun konsollarından biri olma yolunda emin adımlar ile ilerlemeye devam eden Nintendo Switch satış rakamı açıklandı. Bir süre önce bu konuda ilk 10 içerisine girmeyi başaran Nintendo Switch'in şimdiye kadar toplamda 89.4 milyon satış rakamına ulaştığı duyuruldu.

Nintendo Switch satış rakamı 89.4 milyona ulaştı

Geçtiğimiz finansal yılda, yani 2020 finansal yılında en çok gelir elde ettiği dönemlerden birisini geride bıraktığını açıklayan Nintendo güncel satış rakamlarına bakacak olursak bu başarısını bu yıl içerisinde de devam ettireceğe benziyor. Son olarak Haziran ayında yapılan açıklamalara baktığımızda firmanın 85 milyon civarında bir rakam açıklandığını görüyoruz. Yani çok kısa bir süre içerisinde ve yeni modeli duyurulmasına rağmen Nintendo Switch yaklaşık 4.5 milyon adet daha satmayı başararak 89.4 milyona ulaşmış.

Nintendo Switch satış rakamı ile PS3'ü geride bıraktı

Firmanın geçtiğimiz haftalarda duyurmuş olduğu Nintendo Switch Oled modeli ile birlikte çok rahat bir şekilde 100 milyonu geçen oyun konsollarının arasına katılacağını da söyleyebiliriz. Daha önce satış rakamı 84 milyon olan Xbox 360 konsolunu geride bırakan Nintendo Switch, güncel satış rakamı ile birlikte 87.4 milyonluk satış başarısına sahip olan PS3 konsolunu da geride bırakmış oldu. Tabi 155 milyonluk bir satış rakamına sahip olan PS2 konsolunu yakalaması biraz zor gözüküyor ama biraz önce de söylediğimiz gibi Nintendo Switch Oled modeli ile birlikte bu rakamlara yaklaşabilecek en önemli adaylardan biri olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

Switch satış rakamı ile birlikte konsol için çıkan bazı oyunları satın rakamları da açıklandı. Mario Kart 8 Deluxe ve Animal Crossing New Horizons gibi oyunların son rakamlara göre 2-3 milyon daha satmayı başardıklarını görüyoruz. Firmanın açıklamış olduğu güncel liste ise şu şekilde;

Nintendo Switch oyun satış rakamları

  • Mario Kart 8 Deluxe - 37.08 milyon
  • Animal Crossing: New Horizons - 33.89 milyon
  • Super Smash Bros Ultimate - 24.77 milyon
  • Legend of Zelda: Breath of the Wild - 23.20 milyon
  • Pokémon Sword / Shield - 21.85 milyon
  • Mario Odyssey - 21.40 milyon
  • Super Mario Party - 15.72 milyon
  • Splatoon 2 - 12.45 milyon
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2023 10:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2021 10:28
Geçmiş konsollar ile kıyaslamak doğru değil bence.Ps4 nesli ile kıyaslamak doğru olur.Ki oda zaten bitti nintendo yeni konsol duyurmayacak belli.Konsolu habire donanımsal günceller.Nintendonun son konsolu olabilir tabi switch 2 yi piyasaya sürerse olmaz.Hep yenilikçilik adına dikiş tutturamadı.
MK Okuru
MK Okuru 7.08.2021 00:15
Dikişten kastım adam gibi bi donanım ile tek konsol üzerinden gidememesi.Hep nesli geriden takip etmesi.
Yakın zamanda nintendo oyunları da pc ye çıkacaktır eminim.Yön oraya doğru kayıyor ki mecbur kalacaklar.
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2021 14:04
90 milyon satmış işte… Gayet dikiş tutturuyor. Wii-u felaketi hariç diğer konsollarının sarış rakamlarına bakmanı öneririm dostum…
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2021 22:47
Ps3 ciktigi zaman xbox360 daha iyi dedik,dinletemedik fanboylara ama zaman bizi hakli cikardi ps3 sony icin basarisiz bir deneyimdi sonra 4 le durumu duzelttiler.5 mukemmel zaten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2021 06:59
PS 3, Sony firmasının en az satan konsolu değil mi
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nintendo Switch satış rakamı ile PS3'ü geride bıraktı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×