Nintendo Switch'te kapatılması imkansız bir açık bulundu

Nintendo Switch'te kapatılması imkansız bir açık bulundu

Furkan Güler
Furkan Güler 24.04.2018 - 13:22
Konsolun korsan oyun oynatmasına çok az kaldı diyebiliriz.

Geçtiğimiz sene Wii U'nun yaşattığı hezimeti gidermek için oyuncuların karşısına çıkan Nintendo Switch, sahip olduğu oyun yelpazesi sayesinde kısa sürede yüksek satış başarısına erişmeyi başardı. The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Super Mario Odyssey sayesinde Nintendo Switch, oyuncu kitlesini milyonlarca kişiye yükseltti. Ancak Nintendo Switch'te yeni bulunan bir açık, Nintendo'ya büyük zararlar verebilecek potansiyelde. Fusée Gelée adı verilen bu açık, belirtilenlere göre kapatılması imkansız bir açık olarak Switch'in yazılımında yer edinmiş durumunda.

Nintendo Switch'te tehlikeli bir açık keşfedildi

Hackerların ise bu açığı kullanarak Nintendo Switch'i kıracağı belirtiliyor. Böylelikle korsan oyuncular için konsolda korsan oyun oynama imkanı doğacak. Diğer bir yandan bu açığı bulan geliştirici Kate Temkin, açığı Nintendo ve Nvidia'ya bildirmiş durumda. Bilmeyenler için söyleyelim, Nintendo Switch'in temeli Nvidia'nın Tegra mimarisine dayanıyor. Eğer konsol kırılırsa, oyun satışlarında düşüş yaşanacağına kesin gözü ile bakabiliriz. Daha çok aile oyunları ve tek kişilik senaryoya dayalı oyunlar ile oyuncuların karşısına çıkan Nintendo, bu durumu nasıl önleyecek merak ediyoruz.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 06:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2018 16:22
>Eğer konsol kırılırsa, oyun satışlarında düşüş yaşanacağına kesin gözü ile bakabiliriz.
Tam tersi olmasın?
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2018 17:07
Oyun satışları diyor korsan oyun indirmek oyun satışından sayılmıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×