Nintendo Türk oyun pazarına giriyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Nintendo Türk oyun pazarına giriyor
Nintendo, Nortec Multimedia S.A'yı Türkiye dağıtıcısı olarak atıyor

(22 Kasım 2004) Nintendo Avrupa, Nortec Multimedia S.A'yı Kasım 2004 tarihini itibarıyla Türkiye tek resmi dağıtıcısı olarak atadığını mutlulukla duyurmaktadır. Bu yeni katılım, Nintendo ürünlerinin bölgedeki büyüyerek artan popüleritesini ve Nintendo'nun küresel pazardaki genişleme kararlılığı göstermektedir.

Nortec Multimedia S.A. 1997'den beri Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi'nde ve 2002'den bu yana da Bulgaristan, Arnavutluk ve Makedonya'da Nintendo'nun resmi dağıtıcısı olarak faaliyet göstermektedir.

Nortec Genel Müdürü George Katrinakis, " Türkiye Pazarı, AB'ye tam üye olma yolunda ilerlerken büyüyen, umut verici bir pazar. Türkiye'de Nintendo ürünleri için büyük bir potansiyel var. Biz Türkiye Pazarı'nı geliştirme ve tüketicilere yepyeni bir oyun tecrübesi sunma şansına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. Mario, Pokémon, Zelda ve diğer popüler Nintendo markalarının Yunanistan'da olduğu gibi Türkiye'de de eğlence sektörünü zenginleştireceğinden eminiz" demektedir.

Nintendo Avrupa GmbH Başkanı Satoru Shibata, "Nintendo'nun yeni el konsolu Nintendo DS'i piyasaya sürmesiyle beraber çok heyecan verici bir yeni döneme girilmektedir. Bu dönem, varlığımızı Avrupa Pazarı'nın ötesine taşımamız için ideal bir zamandır. Nortec Multimedia S.A bir çok anahtar bölgede dağıtıcımız olarak yeteneklerini göstermiştir ve Türkiye pazarında da markamız için aynı etkiyi göstereceğini ön görmekteyiz." yorumunda bulunmaktadır.

Nortec, Nintendo'nun Türkiye operasyonlarına başlangıç olarak, pazarın lider dijital eğlence şirketi Avaturk'u münhasır olmayan toptan satış temsilcisi olarak atamıştır. Avaturk, Koç ve Çolakoğlu gruplarının işbirliğininde 2003 yılından bu yana sektörde faaliyet göstermektedir.

Satış Hakkında Bilgi için:
Hasan Colakoglu, Avaturk +90 212 292 05 05
Medya iletişim
Sam Parlane, Cake
+44 207 307 3155
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 16:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nintendo Türk oyun pazarına giriyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×