1/3

Nintendo Wii almak için 10 sebep

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Evinizdeki eğlence kaynağınız
Wii, Nintedo firması tarafından geliştirilen ve 17 Kasım 2006 tarihinde piyasaya çıkartılan oyun konsoludur. En önemli parçası olan harekete duyarlı sensörler içeren oyun kumandaları (Wii Remote), kullanıcılara bambaşka deneyimler yaşatmakta. Internet üzerinden online olarak oynanabilen oyunları sayesinde eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayan Wii’nin mutlaka her evde olması gerekiyor.

Ailecek oynayabileceğiniz oyunlarının yanı sıra, uzmanlık gerektiren yapımları da, Wii’nin hareket algılayıcı kumandasıyla deneyebilirsiniz. Ayrıca, sadece oyun oynamakla kalmayıp, Wii ile spor yapıp kilo verebilirsiniz. Nintendo firması hem konsol satışlarını arttırmak, hem de belli başlı kontrol sistemleri ile sınırlı kalmadıklarını göstermek için sürekli yeni aksesuarlar üretiyor. Örneğin; evinde spor yaparken eğlenceli dakikalar geçirmek isteyenler için spor bisikleti ürettiğini açıklamıştı.

Nintendo Wii almak için 10 sebep

Wii, en son siyah renkte sınırlı sayıda üretilen tasarımıyla karşımıza çıkmış ve beğenilmişti. Ülkemizde de satılmasına rağmen çok fazla rağbet görmemesi ise, şaşırtıcı. En azından ben bu duruma şaşırıyorum. Kimilerine göre Wii, çocuk oyunları oynatan konsol olarak görülmekte. Aslında bunun çok yanlış bir görüş olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu konsolda deneyebileceğiniz isimler, sadece Mario ya da bulmaca oyunları değil. Örneğin; MadWorld gibi elinizde testere ile rakiplerinizi ortadan ikiye ayırabildiğiniz oyunu, sadece Wii’de görebilirsiniz.

Playstation 3 ve Xbox 360, grafik, ses gibi konularda oldukça üstünler. Wii, bu konsollarla bazı konularda yarışamasa da, hareket algılayıcı kontrol sistemini dünyaya tanıtan ilk konsol olduğunu unutmamak gerekiyor. Şimdi Sony ve Microsoft firmaları, kendi hareket algılayıcılı kontrol sistemlerini geliştirmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Wii 2’nin ise, zihinsel güç kontrolü ile çalışabileceğine dair bilgiler görmüştüm. Bu proje gerçekleşirse Nintendo, bu pazarın ekmeğini ciddi şekilde yiyecektir.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×