1/2

Nintendo Wii Ön Lansmanı

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Eski konsollarınızı atın…
Siz, oyun dünyasının müdavimleri! Şimdiye kadar konsol ya da PC ile yaşadığınız deneyimleri unutun. Meğerse Nintendo, oyun makinelerinizin başında geçirdiğiniz keyif dolu hatıralarınızı yeniden yazmayı planlıyormuş. Nasıl mı? Ülkemizde ve Avrupa’da 8 Aralık’ta satışa sunulacak olan Nintendo Wii ile…

İyisi mi eski konsollarınızı atmasanız bile, bir kenara bırakın. Zira Wii ile Nintendo, daha önce kapıları hiç açılmamış bir oyun deneyimini, biz kullanıcılara yaşatacak. 9 Kasım Perşembe günü, saat 10-13:30 arası gerçekleştirilen Nintendo Wii Ön Lansmanı, Nintendo Türkiye ve sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Merlin’in Kazanı olarak biz de oradaydık ve yaşanan keyif dolu saatlere bizzat tanıklık ettik.

Sabah saat 10 sularında başlayan lansman, Nintendo Türkiye Genel Müdürü Hasan Çolakoğlu’nun anlatımıyla start aldı. Nintendo’nun ileriye dönük hedefleri ve Wii’nin bu hedeflerin neresinde olduğundan bahseden Çolakoğlu, “Nintendo dünyada sadece oyun oynayan insanları değil, hayatında hiç oyun oynamamış insanları da hedefliyor. Bu anlamda Wii, gerçek bir devrim” sözleri ile firmanın konsola olan güvenini de kısaca aktardı.

Neler yaşadık?

Hasan Çolakoğlu’nun konuşması bitip de, tüm katılımcılar Wii standlarına davet edildiğinde gördük ki, Wii’de oyun oynamaktan bahsetmek yersiz olabilir. Zira Wii’de oyun oynanmıyor, adeta yaşanıyor. Daha çok The Legend of Zelda: Twilight Princess’in çevresine toplanan kalabalığın dikkati, sık sık Wii Sports oynayanların kahkahalarıyla dağılıyordu. Kimi bilardoda şansını deniyor, kimi boksta en yakın arkadaşını pataklıyor, kimi ise teniste hünerlerini gösteriyordu… Biraz Wii’de oyun deneyimi yaşamının ayrıntılarından bahsedelim. Daha çok bir televizyon kumandasını andıran Wii Remote (Wii Kumandası), bir elinizin bileğine, çevresindeki ip sayesinde bağlanıyor. Diğer elinize de Nunchuk adı verilen ek kumanda aparatını alıyorsunuz. Bazı oyunlar sadece Wii Remote ile kullanıldığı için, Nunchuk her zaman gerekmiyor. Ancak boks gibi sporlarda Nunchuk, sağlam bir kroşe haline gelebiliyor. Kumandaların hareket algılayıcıları sayesinde Wii, sıralı yumruk darbelerinizi gayet başarılı bir şekilde algılayıp, oyuna yansıtabiliyor. Hatta korunma, sağa veya sola kaçarak savunma da yapabiliyorsunuz. İşin sihri de, bunları tıpkı gerçek hayattaki bir boks müsabakasında olduğu gibi yumruklarınızı konuşturarak yapıyor olmanız. Her iki elinizde tuttuğunuz kumandalar, harekete duyarlı. Böylelikle sağ-sol kroşe, aparkat, korunma, sağ sola eğilme gibi hareketler yaparak, oyunu resmen yaşıyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×