Nintendo yeni bir mobil oyun projesi üzerinde çalışıyor

Nintendo yeni bir mobil oyun projesi üzerinde çalışıyor

Furkan Güler
Furkan Güler 28.04.2018 - 17:44
Bu sefer aksiyon temelleri üzerine kurulu bir RYO oyunu ile karşı karşıyayız.

Video oyun dünyasının en inovatif firması olan Nintendo, sekizinci jenerasyon konsol nesli ile birlikte mobil platforma da destek vermeye başladı. İlk olarak Super Mario Run ve Pokemon Go ile mobil platformda iyi bir başarı yakalayan ekip, daha sonra Fire Emblem ve Animal Crossing'in mobil sürümlerini piyasaya sürmüştü. Mobile çıkarttığı markalarda bazen üçüncü parti firmalar ile çalışan Nintendo, yeni çıkartacağı oyunda da üçüncü parti bir stüdyo ile çalışacak. Dragalia Lost adını alan yeni oyun, aksiyon RYO türüne ait bir mobil yapım olarak oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Cygames'in yardımcılığında geliştirilen oyunun Nintendo'ya özgü bazı dokunuşları olacağı söylenildi.

Nintendo'nun yeni mobil oyunu belli oldu

Böylelikle yeni oyunun, mobilde bulunan diğer RYO oyunlarından farklı olacağını söyleyebiliriz. PlayStation 4'e özel bir aksiyon RYO oyunu da geliştiren Cygames, aslında temelinde mobil platforma oyun geliştiren bir firma olarak hayatına devam ediyor. Granblue Fantasy serisi sayesinde büyük başarılar elde eden firma, bu başarıları sayesinde Nintendo'yu etkilemişe benziyor. Oyunun nasıl bir yapıda olacağı oyuncular arasında daha şimdiden merak ediliyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 01:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×