No One Lives Forever 2:A Spy in H.A.R.M.s Way

Erce Güven
Erce Güven 3.06.2010 - 12:31
Zoom köşemize NOLF2'nin de silahlarını ekliyoruz.

Katana : Bu çok eski kılıç genellikle ninjalar tarafından kullanılıyor. Aslında sadece ninjalar tarafından kullanılıyor diyebiliriz. Yakın dövüş silahı olduğu için sadece çaresiz durumlarda kullanmanızı öneririm. Ama gözden kaçırılmaması gereken bu silahın son derece sessiz oluşu.

Tulwar : Katana’ya çok benzeyen bu silah, Katana’dan 2 kat daha hızlı ve oyundaki Hint’li amcalar tarafından kullanılıyor. 

Mascara Stun Gun : Bu ufak alet çok kısa bir menzile sahip. Eğer elinizde Tranquilizer Dart’ınız yoksa bu alet rakiplerinize zarar vermeden onları yolunuzdan çekmenin en etkin yolu. Yalnız dikkat edin; gizlilik gerektiren bölümlerde Mascara kullanıldığında düşmanlarınız tarafından duyulabilen bir ses çıkarıyor.

Vindicator Sportman’s Crossbow : Oyunu başladığınız ilk anda gördüğünüz ve görür görmez aşık olduğunuz bu silah NOLF2’nin en ölümcül silahlarından biri. Aslında çok da iyi bir silah olduğu söylenemez. Rakiplerinizi sessizce halletmesi yanında ufak sapmalarla yapacağınız atışlardan sonra, üzerinize koşan bir kaç düşmana sebebiyet vermesi de unutulmamalı. Özellikle dürbünle kullanılabilmesi ve normal, zehirli, yakıcı, patlayıcı ok dörtlüsüne sahip olması bu silahın artılarında.

Shuriken : Ninjaların vazgeçilmez silahlarından biri olan Shuriken gerçeği söylemek gerekirse oyunun en gereksiz silahı olmaya aday. Her ne kadar sessiz bir silah olsa da düşmanınızı öldürmek için arka arkaya birkaç başarılı atış yapmak zorunda olmanız bu silahın sessizliğinin düşmanınızın çığlıklarıyla dengelenmesini sağlıyor.

M1921-A1 : Ne diyebilirim ki... Bu silah bir harika. Oyunun ilerleyen bölümlerinde karşılaşacağınız şişko pandomimcilerden temin edebileceğiniz bu silah, şarjöründe 50 mermi taşıyabiliyor ve inanılmaz bir hız ve etkiyle bu mermileri hedefe gönderebiliyor.

Gordon SMG : 30 mermi kapasiteli bu silah oyunda en çok kullandığınız silahlardan biri olmaya aday. Oldukça güçlü olmasının yanında epey bir gürültü de çıkaran bu silah hem ölümcül hem de sessiz olmanız gereken noktalarda malesef işe yaramıyor. Ama üzülmeyin, bu gibi durumlarda kullanmak için bu silahın bir de susturuculu versiyonu mevcut.

Silenced Gordon SMG : Normal Gordon ile aynı özelliklere sahip bu silahın tek farkı susturuculu olması. Bu özellik biraz önce belirttiğimiz durumlarda etkili bir şekilde işe yarıyor.

AK-47 Assault Rifle : Dünyanın en çok bilinen silahıdır Kalashnikov. Oyunda da her zaman temin edilebilir bir konumda olan AK-47, 30 mermilik kapasitesi ile vurduğunuzu indirmenizi sağlıyor.

Balacov Combat Shotgun : 8 fişek taşıyabilen bu silah sadece yakın plan atışlarda ölümcül olabiliyor. Örnek vermek gerekirse, binaların içinde gezinirken bu silah çok kullanışlı bir hal alıyor. Kapıdan kafasını uzatan düşmanınızın tek bir saniye içinde bu hareketini bir daha değerlendirmesini sağlayabiliyorsunuz :) Özellikle patlayıcı fişekleriyle inanılmaz bir etki yaratan silah, tek bir atışta birden fazla düşmanınızı eşekler cennetine postalamanızı sağlıyor.

RFA Series-4 Bolt Action Sniper Rifle : Her first person shooter da bulunması gerekev (hatta bulunan) sniper tüfeği bu oyunda da es geçilmemiş. Tüfeğimiz 4x yakınlaştırma kabiliyetine sahip ve doğru kullanıldığında şarjöründeki 5 mermi, 5 ölüm anlamına geliyor. Özellikle yakından bulaşmak istemeyeceğiniz düşmanlarınızı öldürmek de işe yarayan bu silah, mermi değiştirme sırasındaki ufak zaman kaybını öldürücü atışlarıyla önemsiz hale getiriyor.

Micromissile Launcher : “Ufak roket atar olur mu?” demeyin çünkü gerçekten oluyormuş. Bu ufak alet özellikle oyunun sonlarına doğru karşılaştığınız psikopat askerleri etkisiz hale getirmekte birebir. Mermi değiştirme sırasındaki bekleme,i her atışta telef ettiğiniz düşmanlarınızın yanında önemsiz kalıyor.

McAllister .32acp Handgun : Cate’in klasik Sheperd Arms P38’i bu oyunda yerini McAllister’e bıakmış. Susturucu ile birlikte de kullanılabilen bu silah iki farklı mermisiyle oyunun vazgeçilmezlerinden.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 03:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
No One Lives Forever 2:A Spy in H.A.R.M.s Way

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×