1/3

No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.s Way

Erce Güven
Erce Güven 3.06.2010 - 12:31
Cate geldi ve gitti. Ama bu sefer geri döneceğinden eminim.
Platformlar PC
No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.s Way
  • Yapımcı - Yayıncı Monolith - Sierra Studios
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 90
Artılar -
Eksiler -

Cate Archer... Onu ilk gördüğüm günü dün gibi hatırlarım. Ne kadar da tatlıydı. Bazılarının “Aptal kutusu” dediği televizyonun biraz daha gelişmiş hali olan monitörümün içinde bile olsa derinden etkilemişti beni. Bilgisayar karşısında geçirilen ve yanıma yaklaşan herkese “hıarggg hoarrr” tadında tepkiler verdiğim 1-2 günün sonunda ayrılık vakti gelmişti. Nasıl bırakabilirdim birick Cate’imi? Ben istemesem de o beni bırakıp gitmişti bile. Ama her bırakıp giden gibi acımasız değildi. Kulağıma, günün birinde tekrar buluşacağımızı fısıldamış, öyle gitmişti. Yapacak bir şey yoktu.. Bekledim, bekledim ve yine bekledim...

CATE, CANIM SEN MİSİN?

Bir akşam evde otururken kapı çalıverdi. “Kim o?” diye seslendim. Ses tanıdıktı ama tam olarak çıkartamıyordum. Düşündüm.. Annem “Yabancılara kapıyı açma!” demişti. Düşünürken birden kalbimde bir heyecan dalgası hissettim. Birden bire tüm tüylerim diken diken olmuştu. Olabilir miydi? Geri dönmüş olabilir miydi? Ellerim titreyerek kapıyı açtım. İşte orada, tam karşımda duruyordu. Cate Archer, daha da güzelleşmiş olarak karşımdaydı.

CATE IS BACK!

Evet.. Cate geri döndü. İlk oyunun bize yaşattığı heyecanın iki misliyle, muhteşem grafikler ve 5.1 hoparlörlerimizde yankılanan o güzel sesiyle geri döndü. Oyuna geçmeden önce Cate’in geri dönmesindeki nedeni anlatsam iyi olacak galiba.

Oyunumuz yine 1960’lı yıllarda geçiyor. Hepimizin artık yakından tanıdığı H.A.R.M dünyaya kıyameti getirecek “Project Omega” hakkında tam gaz çalışmaktadır. Her zamankinden kötü olarak bu sefer H.A.R.M. ın yanında Fransız pandomimcileri de yer almaktadır. Biliyorum şu anda hepiniz kötü=pandomimci ilişkisini kurmaya çalışıyorsunuz. Ancak oyunun ilerleyen bölümlerinde bu ilişkiyi çok yakında kurabileceğinize söz veriyorum. Neyse, görevimiz H.A.R.M.’ın şeytani planlarını suya düşürüp, Amerika ile Rusya arasında bir nükleer savaşa neden olmalarını önlemek.

İlk oyunda olduğu gibi NOLF2’de de görevinizi tamamlamak için Antartika, Hindistan gibi normal ve su altı istasyonu gibi anormal yerleri ziyaret etmeniz gerekecek. Bölüm aralarında izleyeceğiniz demolar salt bilgi vermek dışında zekice esprilerin ve dolayısıyla katılarak gülmenizin kaynağı olacak.

OYNANIŞA GEÇELİM

Gerçeği söylemek gerekirse çok uzun zamandır sıkılmadan bir first person shooter oynadığımı hatırlamıyorum. Diğer çoğu FPS’den farklı olarak No One Lives Forever 2 harika bir oynanış ile sağlam bir konuyu birleştirmeyi başarmış gözüküyor. Cate Archer’ın oyunun bu kadar eğlenceli olmasında katkısı şüphesiz inkar edilemez. Ancak, yüksek poligonlu seksi bayanların bir oyunun haklı bir beğeni kazanmasına tek başına yetmediği Tomb Raider’ın ilki dışındaki oyunlarına bakarak kolayca anlaşılabilir. Monolith’in Edios’un düştüğü hataya düşmemiş olması bile başlıca başına bir tebriği hak ediyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×