1/7

No One Lives Forever 2:A Spy in H.A.R.M.s Way

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Oyunu hala bitiremediniz mi? İşte tam ağzınıza layık bir çözüm.

James Bond’un kız arkadaşı geri döndü, Kate Archer, bu sefer işimiz daha da zor, artık vurma kırma ilk oyundaki gibi ön planda diil, onun yerine gizlenme daha da önem kazanmış durumda. İlk oyun biraz daha iyiymiş gibime geliyor, ama olsun Kate’i yönetmek başlı başına bir zevk diyorum ve sizi tam çözüme davet ediyorum. Söylemek istiyorum ki bu tam çözümde o kadar detaya girmek istemedim, çünkü oyunun zevkinin kaçacağına inanıyorum.

CATE ARCHER MUST DIE
İlk bölüm sizi oyuna alıştırmak için yapılmış, düz ilerleyin mzncınık oku ile karşınıza çıkan ninjaları öldürün. Santa’nın size söylediklerini dikkatli bir şekilde ilerleyin. Kasabayın sonunda sadece bir ninja var, alarma basmadan hemen öldürün, eğer basarsa iki kişi daha çıkacak

İntrodan Japonya’ya Inotakimura kasabasında oyuna başlıyacağız, sesdirmeden buluşma. Yapmanız gereken ilk olarak ajan Isamu Hatori ile buluşmak, Hatori ile karşılaşmak için diğer bölüme geçmeniz lazım.

I HAVE BAD NEWS
Görev: Hatori-san ile buluşmak
Bu bölüm dairesel bir biçimde, eğer ilk kavşaktan kuzeye dönerseniz eşyaları toplayabilirsiniz. Burada iki tane makine var, tekli makineyi Hatori-san’ın dükkanın orda (dükkanın önündeki tabelada kuş resmi var) bulunuyor, kasabanın kuzeybatısında da iki tane makine bulunuyor.

Bölümde okumanız ve çözümlemeniz gereken 4 adet not var, ilk notu başladığınız zaman hemen solunuzda bulabilirsiniz, Şimdi yukarda anlttığım yüölerdeki makineye giderek notu bulun, bulmanız gereken notları aşağıda anlattım;

1. Kırmızı işaretten sonra solda, başladığınız yerin yanında (güney)
2. Kasabayın kuzeyindeki posta kutusunun önünde, soldaki duvarda lambanın yanında (güney)
3. Tekli makinenin yanındaki lambanın ordaki Geisha ambleminin lolundaki duvarda (kuzey)
4. Hatori-san’ın dükkanın güneyinde dar sokakta bulabilirsiniz

Bu notları izleyerek Hatori ile buluşun. Onunla karşılaştığınız zaman size yeni bir görev verecek, bu arada yeni ninjalar kasabada belirecek, görevi yapmak için iki seçeneğiniz var;

1. Doğu yönünde ilerleyin, ninja dojo’nun doğusundaki siperin içine atlayın, dojo doğru sürünerek ilerleyin, görevi tamamlamak için burdaki konuşmayı dinlemeniz gerekiyor.
2. Dojo’nun etrafındaki bütün ninjaları öldürünüz, notu Dojo’nun dışındaki direğin üstünde bulabilirsiniz.

Hatori’ye dönerek konuşun ve bölümü bitirin.

BÖLÜM 2
GOODBYE SPY

Geçtiğiniz bölümdeki silahlar bu bölümde de elinizin altında bulunuyor, bölmünde yapmanız gereken merkez evinin içnde yapılan buluşmanın fotğrafını çekmek. Evin ana kapısı içerden kilitli, oraya girmek için evin altını kullanacağız, yukarda anlattım. Hatori-san’ın haritasına bir bakın, hedef orda yanlış çizilmiş, gideceğiniz yön haritada kuzey olarak belirtilmiş, halbuki bizim gideceğimiz yön pusulanızdaki batı yönüdür, onu kullanrak hedefe gidin.

İntrodan sonra, buluşma gerçekleşiyor, alana girin ve merkez evi bulun, Hatori-san’ın haritasını kullanrak evin pencerresini bulun, burdan buluşma anını risk almadan çekebilirsiniz. Fotoğrafı çektikten sonra Yamata-san’ın beklediği köprüye gidin. UNITY birlikleri sizi ordan alacak ve bölüm bitecek. Evin içindeyken alarmları çalıştırmamaya özen gözterin, ayırca pencirenin yanında sessiz olun, hiçbir ses çıkarmtmayın.

Merkez evin kuzeybatı köşesine gidin, kaya tabakasından atlayın ve Lipstick Kameranızı kullanarak fotoğraf çekin, sakın ateş edip Directoru bvurayım demeyin, alarmlar harekete geöer ve 800 skill puanını kaybedersiniz. Fotğrafı çektiğinz zaman etraf ninja dolacak, dikkatli olun. Fotğrafı çektikten sonra köprüye ulaşmanın en hızlı yol şu; ana kapıyı kullanak dışarı çıkın, kuzeye dar sokağa (girdiğiniz yer) gidin. Başladığınız yere geldiğniz zaman geçide sağ tıklayın, böylece bölüm bitecek. Özel alana girmek için iki yol var bunlar;

1. Dar sokağın aşağısından batıya, içerden kilitli olan kapının kuzeyine, iki ağçla son bulan büyük avluda açık bir pencere var, ordan depolama odasına geçin
2. Kasabayın kuzeyindeki kapalı geçide gidin ve burdaki patikayı takip ederek kuzeydeki geçide giderek alana girin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×