Nokia, harita uygulamasını satmayı planlıyor

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 15.04.2015 - 11:04
Bir zamanların devinde yaprak dökümü...
Bundan bir kaç yıl önce kalitenin simgelerinden biri olan Finli teknoloji devi Nokia, son yıllarda akıllı telefon pazarında oldukça geriye düşmüştü. Android işletim sistemini kullanmamakta ısrar eden Nokia, ağır mali krizlerden sonra çareyi şirketi Microsoft'a satmakta bulmuştu.

Nokia, harita uygulamasını satmayı planlıyor
Yaklaşık 5.5 Milyar dolara Microsoft'a satılan Nokia, elinde kalan bir kaç teknolojiyi de satışa çıkarmak üzeren. Bunlardan biri Nokia'nın harita uygulaması olan Here Maps. Şirkete yakın kaynaklardan birinin paylaştığı bilgilere göre Nokia kısa süre içerisinde Here Maps'ten de vazgeçmeyi düşünüyor.

Nokia'nın Here departmanına ilk talip ise büyük bir Alman otomobil üreticisi olarak ortaya çıkmış. Ayrıca gelen diğer bilgilere göre Nokia, Here servisini satmak için zaman kaybetmeyecek ve kısa süre içerisinde gelen teklifleri değerlendirerek satışı gerçekleştirecek.

Nokia, harita uygulamasını satmayı planlıyor
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 16:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nokia, harita uygulamasını satmayı planlıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×