Nokia N8-01 Görüntülendi

Hakan Sülün
Hakan Sülün 8.09.2011 - 16:53
Symbian Belle işletim sistemli yeni telefonun görüntüleri Internet’e sızdı.
Nokia, uzun yıllar liderlik yaptığı telefon piyasasındaki eski günlerini arıyor. Bunu sağlamanın yoluysa kaliteli yeni cihazlardan geçiyor. Şirketin bu amaçla ürettiği telefonlarından biri de N8-01 ya da yeni isim politikası adıyla 801 olacak.

Symbian Belle işletim sistemiyle gelecek telefonun görüntüleri Internet’e sızdı. Sızıntı görüntüler, Nokia 700’i incelemeye alan bir Yunan Internet sitesinin, yanlışlıkla Nokia 801’le ilgili bir video açması sayesinde elde edildi. Nokia 801’in sızdığı Nokia 700 videosunu aşağıdan seyredebilirsiniz.


Görüntüler ne yazık ki net olmadığından fazla bir şey söylemek mümkün değil ancak telefonun NFC(Near Field Communication) yani Yakın Alan İletişimi desteklediği anlaşılıyor. Yani Nokia 801, diğer NFC uyumlu cihazlarla, yalnızca dokunma hareketi gerçekleştirerek iletişime geçebiliyor. Örneğin telefonda yüklü olan bir müziği hoparlörden dinlemek için cihazları birbirine dokundurmanız yeterli oluyor.

Nokia N8-01 Görüntülendi
Cihazın teknik özellikleri hakkında henüz bir şey söyleyemiyoruz ancak Nokia’nın amiral gemisi konumundaki N8’den daha başarılı olacağına şüphe yok.

Nokia N8-01 Görüntülendi
Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 12:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nokia N8-01 Görüntülendi

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×