NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 12.10.2021 - 17:29
Yeni oyunların eklenmesiyle birlikte süper örnekleme teknolojisi NVidia DLSS'ın hızla benimsenmesi devam ediyor.

NVidia her geçen gün DLSS özellikli oyunlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak Baldur's Gate 3, Chivalry 2, Crysis Remastered Trilogy ve Tomb Raider oyunlarına bu teknolojiyi ekleyen firma bugün çıkan Back 4 Blood'ın da DLSS teknolojisini desteklediğini ve %46'ya varan performans artışı yaşandığını belirtmişti. DLSS hakkında firmanın yaptığı yeni açıklama ise şu şekilde;

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

Bu Ekim'de çıkacak 10 DLSS oyunuyla birlikte NVIDIA DLSS, bugün çıkacak Back 4 Blood de dahil olmak üzere 120 oyun ve uygulamada yüksek görüntü kalitesiyle performansı hızlandırıyor.

Ekim ayında ayrıca Baldur's Gate 3, Chivalry 2, Crysis Remastered Trilogy, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, Sword ve Fairy 7 ve Swords of Legends Online'a da NVIDIA DLSS gelecek. Şu an, yakın zamanda çıkan Alan Wake Remastered ve F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch'ta da NVIDIA DLSS mevcut bulunuyor. 

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

Back 4 Blood NVIDIA DLSS ile %46'ya varan performans artışı sağlıyor

Back 4 Blood artık NVIDIA DLSS ile oynanabiliyor. İnsanlık  yokolma tehlikesiyle karşı karşıyayken oyuncular, rastgele öğeler, benzersiz bir ekipman sistemi ve kendi avantajları ve özelliklerine sahip 8 farklı karakter içeren senaryolarda oynayabiliyor. NVIDIA DLSS sayesinde Back 4 Blood'daki performans %46'ya kadar artırılarak net görüntü kalitesi sağlanırken hemen hemen her GeForce RTX oyuncusunun 60 FPS'de 4K'da grafikleri maksimuma çıkabiliyor.

Baldur's Gate 3, NVIDIA DLSS ile %88'e kadar daha hızlı

En yeni Baldur's Gate 3 güncellemesi bu hafta Steam'e geliyor ve beraberinde NVIDIA DLSS dahil olmak üzere çok sayıda heyecan verici yeni değişiklik getiriyor. DLSS ile performans 4K'da %88'e kadar artırılıyor ve GeForce RTX 3060 Ti ve üzeri GPU’larda Baldur's Gate 3'ü maksimum ayarlarda 4K 60 FPS'de oynayabiliyor.

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

Crysis Remastered Trilogy, NVIDIA DLSS ve ışın izlemeyle birlikte 15 Ekim'de çıkıyor

Geçen yıl hem NVIDIA DLSS hem de ışın izleme özellikli Crysis Remastered'ın piyasaya sürülmesinin ardından Crytek ve ortağı Sabre Interactive, Crysis Remastered Trilogy'i yayınlanmaya hazırlanıyor. 15 Ekim'de piyasaya sürülecek üç Crysis Remastered oyunu, NVIDIA DLSS ve ışın izlemeli yansımaların yanı sıra gelişmiş dokular, modeller, aydınlatma ve ortamlar içeriyor ve PC oyuncularına kusursuz Crysis deneyimi sunuyor.

Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider, DLSS yükseltmeleriyle güncellemeler alıyor

Shadow of the Tomb Raider, 2019'un başlarında ultra kaliteli ışın izlemeli gölgeler ve NVIDIA DLSS 1.0 ekleyen en eski RTX oyunlarından biriydi. 18 Ekim'de Shadow of the Tomb Raider, NVIDIA DLSS'nin en son sürümüyle güncellenerek hem görüntü kalitesini hem de performansı iyileştirecek. Ayrıca NVIDIA DLSS, orijinal olarak 2016'da piyasaya sürülen üçlemenin ikinci oyunu olan Rise of the Tomb Raider'a da gelecek. Shadow of the Tomb Raider'da NVIDIA DLSS performansı, maksimum ayarlar ve ışın izleme etkinleştirildiğinde 4K'da iki katından fazla artıyor.

Rise of the Tomb Raider'da NVIDIA DLSS, performansı %75'e kadar artırarak tüm GeForce RTX oyuncularının maksimum ayarlar etkinken 4K'da 60 FPS'nin üzerinde oynamasını sağlıyor. Oyuncular ayrıca NVIDIA'nın bulut oyun hizmeti GeForce NOW ile bilgisayar donanımlarından uzakta olduklarında bile her iki Tomb Raider oyununu da oynayabiliyor.

Chivalry 2, 26 Ekim'de DLSS Yükseltmesi ile %45'e kadar daha hızlı

Chivalry 2, Torn Banner Studios'un 64 oyunculu bir PvP hack and slash oyunudur. 26 Ekim'de NVIDIA DLSS güncellemesiyle tanışacak olan Chivalry 2’de performans %45'e kadar artırıyor ve tüm GeForce RTX oyuncularının maksimum ayarlar etkinken 4K çözünürlükte 60 FPS'nin üzerinde oynamasını sağlıyor. Oyuncular ayrıca NVIDIA'nın bulut oyun hizmeti GeForce NOW'da NVIDIA DLSS desteğiyle Chivalry 2'yi oynayabilecek.

Sword and Fairy 7, NVIDIA DLSS ve ışın izlemeyle 21 Ekim'de piyasaya sürülüyor, DLSS performansı ikiye katlıyor

Sword and Fairy, TV dizileri, tiyatro oyunları ve başka oyun ve oyuncaklar çıkartmış, uzun süredir devam eden bir Çin RPG serisidir. Serinin son oyunu olan Sword and Fairy 7; ışın izlemeli yansımalar, ışın izlemeli gölgeler, ışın izlemeli kostikler, ışın izlemeli çevresel perdeleme ve çok ışıklı ışın izlemeli global aydınlatma (ReSTIR) ile birlikte Türkiye saatiyle 22 Ekim saat 07:00’de piyasaya sürülüyor. Işın izleme özellikleri sonuna kadar açıldığında, NVIDIA DLSS oyunun performansını iki katından fazla artırıyor. 

Swords of Legends Online’da NVIDIA DLSS ile %60 performans yükseltmesi

Wangyuan Shengtang Entertainment Technology Company’niin Temmuz ayında piyasaya sürdüğü Swords of Legends Online, oyunculara keşfetmeleri için yeni bir fantezi aksiyon MMORPG'si verdi. 14 Ekim'de GeForce RTX donanımlı oyuncular, %60'a varan performans artışı sağlayan en son NVIDIA DLSS sürümüne yapılan yükseltme sayesinde iyileştirilmiş görüntü kalitesinin ve daha da hızlı performansın keyfini çıkarabilirler.

F.I.S.T.: ışın izleme ve 3 katı DLSS performans artışı sağlıyor 

Metroidvania tarzı oyunları seviyorsanız, ışın izleme, NVIDIA DLSS ve NVIDIA Reflex özelliklerine sahip yakın zamanda piyasa sürülmüş olan F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch'a göz atmayı unutmayın. F.I.S.T.'nin grafikleri ışın izlemeli yansımalar, global aydınlatma ve kostik özellikleriyle maksimuma çıkarıldı. Daha hızlı bir deneyim için NVIDIA Reflex ile sistem gecikmesi en aza indiriliyor. NVIDIA DLSS, performansı muazzam bir 3 kat hızlandırıyor. Tüm ayrıntılar ve performans çizelgeleri F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch lansman makalesinde yer alıyor. GeForce Now oyuncuları, etkinleştirilmiş güzel RTX özellikleriyle oyunu oynayabilirler.

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

NVIDIA DLSS, Alan Wake Remastered'da performansı ikiye katlıyor

Remedy Entertainment'ın 2010 hiti Alan Wake'in Remastered'ı, 4K'da performansı 2 kata kadar hızlandıran NVIDIA DLSS ile bu ayın başlarında piyasaya sürüldü. Remedy'nin RTX başyapıtı Control ile bağlantılı olan ve bu eleştirmenlerce beğenilen aksiyon-gerilim oyununa Epic Games Store'dan ulaşılabiliyor.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 23:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2021 14:07
Nvdia bu hızla tekel olma yolunda ilerliyor. AMD hala geri kalmış teknolojisiyle yerinde sayıklıyor. Ne işlemcisi ne ekran kartları doğru düzgün rakipleriyle rekabet edemiyor.
Şuan en fps, oyuncu dostu Nvdia gibi gözüküyor.
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 09:24
intelde işin içine girdi deli gibi ekran kartı satıyorlar pastadan payını almak isteyen isteyene çinlilerde bu işe girecek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.10.2021 12:08
sanal dünyaya dlss getirsen nolur ray tracing koysan nolur adı üstünde sanal alem günumüz yillarında demodeLEŞti....gerçek evreni çalıştıracak donanımlar yapın ondan sonra ray tracing dlss yapın gördük 3090 pc yide ps5'ide series x'ide birbirlerinin cilalı halleri yemeyin artık bu MİLLETİ........
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2021 03:31
beğen beğenme görsel bir teknolojiyi ilk pc ler veriyor konsollarda taklit etmeye çalışıyor pc de olmazsa 1 arpa boyu yol alamaz grafikler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2021 06:27
Rtx 3060 ekran kartım var. Şimdi anlamadığım bu olay DSR özelliğini açınca mı işe yarıyor?
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2021 17:48
DLSS'i açınca daha fazla FPS alıyorsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.10.2021 18:46
Sli olayıyla uğraşmaktan kaçmak için grafikleri düşürme teknolojisi olan dlss yi getirdiler ekran kartı fiyatlarıda artmıştı kim sli yapabilir zaten diyerekten real abi haklıymış grafikler bırak gelişmeyi geri gidiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×