1/7

nVidia GTX570

Ruşen Göbel
Ruşen Göbel 8.12.2010 - 11:17
Ekran kartı yağmurundan iri bir damla...
AMD ile Nvidia'nın GPU üretimindeki kapışmaları devam ediyor. GTX400 serisi kartlarına GTX480 ve GTX470 ile giriş yapan Nvidia, GTX500 serisine de benzer bir şekilde giriş yapıyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen GTX580'i beğendiğimizi söylemiştik hatırlarsanız. Daha yüksek performans, daha iyi soğutma ve daha sessiz çalışma... GTX500 serisinin 580 ile iyi bir giriş yaptığını söylememiz mümkün... Peki ya GTX570 ne alemde? Türkiye'de ilk defa test merkezimize konuk olan GTX570'e yakından bakalım...

nVidia GTX570
Bir kaç gün önce piyasaya sürülen GTX580 ile boy ve dış görünüş ile bire bir aynı olan GTX570 de plastik kaplı bir soğutucu kullanıyor. Sade bir görünüme sahip olan bu soğutucu kapağı, üzerinde firmaların kendi etiketlerini yapıştırmaları için geniş bir alan bırakmış. Elimizdeki kart %100 referans olduğu için, bu kısım Nvidia'nın renkleri, logosu ve çizgileriyle kaplanmış. Aslına bakarsanız kocaman marka logoları veya garip resimler yerine, bu tasarım daha çok hoşuma gitti. Daha sade, Nvidia olduğu daha belirgin ve en önemlisi simsiyah! Tabii bu benim keyfi bir durum için kişisel fikrim. Sonra "ekran kartının görünümüne laf eden donanım editörü mü olur!" demeyin arkamdan. Ama ne yalan söyleyim, Nvidia logoları gayet yakışmış karta...

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×