Nvidia, madencilerden rahatsız

Nvidia, madencilerden rahatsız

Furkan Güler
Furkan Güler 21.01.2018 - 14:42
Tecrübeli donanım üreticisi durumdan pek hoşnut değil.

Nvdia ve AMD kartların artık oyunculuktan daha çok coin madencilikte kullanıldığı bariz bir şekilde ortada. Ancak AMD'ye nazaran, Nvidia madencilerden biraz rahatsız durumda. Ortaya çıkan bilgilere göre Almanya'da bulunan Mindfactory isimli perakendeciden bazı müşteriler tek seferde 100 adet gibi ironik yüksek seviye Nvidia marka ekran kartları sipariş ediyor. Bu yüzden ilk olarak perakendecinin GPU kartları için ilk olarak beş, daha sonra 3, en sonunda ise maksimum 2 adet ön sipariş hakkı verdiği belirtildi. Diğer bir yandan Nvidia'nın sözcüsü olan Boris Böhles ise Nvidia'nın bu kartları oyuncular için geliştirdiği ve sadece oyuncuları tatmin edecek düzeyde geliştirmeler yaptıklarını açıkladı. Ayrıca kendilerinin, anlaşmalı oldukları ticari partnerlerden sadece oyunculara yönelik kampanyalar istediklerinin altını çizdi.

Nvidia, coin madenciliğini desteklemiyor

Nvidia'nın neden coin madenciliğine karşı olduğunu bilmiyoruz. Ancak geride bıraktığımız aylarda bazı ekran kartı üreticilerinin, coin madenciliğinden hasar gören kartlara teknik servis vermeyeceği haberini duymuştuk. Son olarak tüm bunların yanında genel olarak oyuncu pazarına hitap eden Nvidia'nın prestiji, coin madenciliği yüzünden de zarar görüyor olabilir.

Yorumlar 41
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 07:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2018 13:00
NVIDIA'nın desteklememe kararı çok doğru. Hükümetler bile karışıklık çıkarmak istediği ülkelerde kripto para ile terörist besliyor. Bu coin, teknik olarak takibi imkansız olan bir para birimi. Bu da ayan beyan yapılamayan her şeyin önünü açıyor. Dolayısıyla sırf bu sebeple bile bu ticaret bitmez.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2018 13:55
he he duyda inanma fiyatlardan belli zaten destelemediği ekran kartlarının fiyatları 2 katına çıktı
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2018 12:49
Fiyatlar kartlar bulunmadığı için uçuyo arkadaş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 11:40
Ekran kartlarınızın "neyi" kazdığını, işlem güçlerinin "neye" hizmet ettiğini bile bilmeden, çoook zekisiniz ya, kolay para hayalleri ile ortak olun sizde bu karanlık mevzuya, aaaferin. :D

Beni de biri ikna etmeye çalıştı, de get işine dedim.
etemelkuran
etemelkuran 26.05.2018 04:43
Encryption yapeyyö en basitinden yani şifreleme yapıyor transfer işlemine bu kripto para adı üzerinde transaction bilgisi gömülü kriptoda. Bu saatten sonra girmek manasız zaten ama erken girseydin kazançlı çıkardın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 11:37
Dünyadaki bütün para merkezi olarak yönetilir, para akışı merkezi yönetilir ve insanlar ciddi ciddi bitcoin ve türevlerinin merkezi olmayan "alternatif" bir para türü olduğuna inanacak kadar zeki. :D

Bu olay bir proje ve geleceği de yok. Görevleri ne ise bitince fişini çekecekler.
etemelkuran
etemelkuran 26.05.2018 04:42
Cahil yorum dedected. Konspirasi detected. Kısıtlı bilgiyle atıp tutma başarılı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
brightlord
brightlord 25.05.2018 21:55
Burdaki yorum yapanlar zeki minercılar aptal!Bu nasıl hüküm arkadaş!Mining belki yalan belki gerçek,daha dünya bu konuda kararsız siz kimsiniz hüküm verdiniz hemen!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×