Nvidia'nın RTX teknolojisini en iyi kullanan oyun belli oldu

Nvidia'nın RTX teknolojisini en iyi kullanan oyun belli oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 6.12.2018 - 14:54
DICE bu işi biliyor.

Nvidia'nın geçtiğimiz aylarda tanıttığı ve 2000 serisi GPU'lar ile kullanıma sunduğu RTX (Real Time Ray Tracing) teknolojisini kullanan en iyi oyun belli oldu. Guru3D isimli teknoloji sitesinin verdiği bilgiye göre RTX teknolojisini en randımanlı kullanan oyun Battlefield 5 oldu. Hitman 2, Battlefield 5, Asetta Corsa Competizione ve Shadow of the Tomb Raider üzerinde yapılan testlerde, ışık izleme teknolojisini en iyi işleyen oyun belirlendi. Battlefield 5'in, 4K çözünürlükte gerçeğe en yakın görüntü veren oyun olduğu söylendi. Battlefield 5'e gelen Chapter 1: Overture güncellemesiyle oyuna eklenen RTX teknolojisinin bundan sonra çıkacak olan çoğu oyunda kullanılacağı söyleniyor.

RTX teknolojisi nedir?

Ray tracing (ışın izleme) teknolojisi, ışık ve gölge efektlerini daha iyi işlemek için kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde ışıklar nesnelerden özneye yansırken, grafik motorları ışıkları takip ediyor ve nasıl yansıyacakları hesaplanıyor. Böylelikle ortaya çok gerçekçi gölgeler ve ışık kırılmaları ortaya çıkıyor. Daha öncesinde CGI tabanlı animasyonlarda kullanılan bu teknolojinin oyunlara da entegre edilmesi PC oyuncularını oldukça sevindirdi.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 02:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
emc
emc 6.12.2018 20:36
2900 TL verdim, GTX 1080 aldım. Benim bu ekran kartımı aldığım zamanda aynı parayla PS4 ve Xbox One çok rahat alınıyordu, ikisi birden...Pişman değilim. Zaman beni yanıltmadı. 5.05 arayanları görünce bunu daha iyi anlıyorum. Xbox One sahipleride Gamepass, gamepass diye öve öve bitiremiyorlar Yoksa orada da PS4'ün 5.05'i gibi bir numara mı var ? çözemedim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2018 16:15
Herkes eleştiriyor ama bu ilk adım atılmasaydı arkası gelecek miydi? Her şey zamanla gelişir oturur. Şahsen ben hayranım bunu bile bu kadar hızlı yapabildiklerine!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2018 15:54
lüzumsuz ve pahalı bir teknoloji!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×