O.R.B.: Off-World Resource Base

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Strategy First RTS dünyasına apayrı bir hava katmaya hazırlanıyor.
Strategy First RTS dünyasına apayrı bir hava katmaya hazırlanıyor.

Strategy First’ün çıkaracağı O.R.B ,Bir güneş sistemi için de iki gezegende bulunan birbirine düşman iki ordunun mücadelesini konu alan 3D-Real-time strateji oyunu. İlk bakışta bir nevi Homeworld benzerli dikkat çekse de farklı olarak O.R.B.

Uzayın sadece küçük bir bölümünü kullanıyor.Oyun içinde bir güneşiniz, iki gezegeniniz ve bunlar çevreleyen devasa bir asteroid kümeniz var.Gezegenlerde biri Malu adındaki kas gücüne güvenen ilkel bir toplum tarafından yönetilirken diğeri teknoloji takılmayı kaba kuvvete tercih eden bir ırk olan Alyssian’lar hüküm sürmekte.

Oyun içersine yörünge halkası kaynaklarınızı edineceğiniz gök taşları barındırıyor. Bunları toplamak asteroidin kendisi üzerinde bir “maden üssü” kurmalısınız. Maden üssü kaya parçasını delik deşik edecek. Kaynakların belli bir yüzdesini topladıktan sonra maden üssünüzü asker karargaha dönüştürme imkanına sahip olacaksınız. Askeri karargah üssünüz kurduktan sonra maden üssü başka bir asteroide geçebilir ve siz de ana üssünüzdeki birimleri üretmeye başlayabilirsiniz.

Teknoloji ve liderleriniz oldu gibi her iki üssünüzü de görevde göreve aktarabileceksiniz. Bu liderleri ana üssünüzden atayabilirsiniz.liderlerin her biri filoları kontrol edebilecek ve komutalarında farklı işlerle uğraşan farklı birlikler olacak.Her liderin bireysel portreler olacak ve her liderinde kontrol edebileceği gemilerin sayısını belirleyen karakteristik özellikleri olacak.Herhangi bir tıklamayla o liderin emrindeki bütün filoyu görebileceğinizden yönetim işiniz kolaylaşıyor. Bir nevide her liderin deneyim kazabilmesi oyuna birazcık RPG havası katmış ve her lider kendini gemisinden fırlatma insiyatifine sahip ki böylece onu kurtarabilmeniz için zaman kazanmış oluyorsunuz. Ayrıca deniz subayları da olayın bir parçası olacakmış.O.R.B.’un detaylı ve şık grafikleri gerçekten Strategi First’ü aşmış. Bir deniz subayını geminizdeki gerekli tamirleri yaparken izlemek müthiş bir olay. Ve düşman gemilerini kontrolünü ele geçirme yetenekleri de varmış.

Eğer HomeWorld’ü 3D atmosferi yüzünde karmaşık bulduysanız, bu oyun için endişelenmenize gerek kalmıyor.Oyun içinde bütün komutları ve manevraları hem 2D hem de 3D ara yüzü olarak halede bilirsiniz. Yapımcı Jamie McNeely diyor ki”Oyunun tasarımı felsefesi hakkında bir karar veririken 2D ve 3D oyuncuların oyun esnasında rahat olmasını istedik.Herkesin çabucak ısınabileceği bir arayüz ve atmosfer yaratmaya çalıştık. Kısaca RTS apayrı bir hava katılmaya çalışılmış.bakalım buna Strategi First ne kadar başarılı olacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 07:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
O.R.B.: Off-World Resource Base

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×