1/10

Obscure 2

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Obscure'un gizemi tamamen çözülüyor!
“Yazı için Aykut Yılmaz’a teşekkür ederiz.”

Oyunda bazı bilmeceleri çözmek için karakter değiştirmemiz lazım ve oyun aralarında Small Key'ler alacaksınız. Onları kapıya deneyip zaman harcamayın. Her 3 tane Small Key’i bazı göreceğiniz kutulara yerleştirirseniz içinden güçlü silahlar çıkabilir. Sağlık paketlerinden mermilere kadar her şeyin ayrıntısıyla yerini yazdım, çünkü oyunda bunlara çok ihtiyacınız olacak. Serum alacaksınız, yaratıkları öldürünce üzerinden bir parça düşecek onları da serumla çekmenizde yarar var, çünkü ilaç üretebiliyorsunuz. Profosör ile her karşılaşmanızda onla konuşun çünkü sizin işinize yarayacak şeyler versin. Fazla mermi harcamamaya çalışın ve sağlık paketlerini de düzenli kullanın. Son Boss'ta 7 tane sağlık paketi bana zor yetti.

Bölüm 1: Corey & Mei (Parti Binası)

Oyunun kontrolü size geçince kapıdan çıkın. Koridorun sonundaki kapıdan geçin ve sağdan ilerleyip soldaki son kapıdan geçin.

Videodan sonra bir bahçede uyanacaksınız. Yoldan ilerleyin ve yerdeki sopayı alıp ilerlemeye devam edin. Mei'yi de yanınıza alın. Önünüzdeki garip cisimleri sopayla parçalayıp yolunuzu açın. Yolun sonundan merdivenlerden inin. Bu yoldan sadece dümdüz gideceğiz. Tekrar uyanacaksınız. Elinizde silah var. Yoldan devam edin. Bitkinin önündeki cesedi inceleyin. Her taraftan yaratık gelecek. Onlarla savaşın. Ölünce rüya gördüğünüzü anlayacaksınız.

Tuvaletin camına bakın ve yazıyı okuyun sonra kapıdan çıkın. Koridordan ilerleyip ilk sağdan dönün. Merdivenlerdeki sağlık içeceğini içinde iyileşeceksiniz. Üst kata çıkın ve soldan balkona çıkın. Sağ tarafta tutulacak yer var oradan karşı balkona geçin. Merdivenlerden inmeye başlayın. Bir alt kata inince karşınızdaki kapıya girin. Kadının girdiği kapıya bakınca size kızacak. Hemen soldaki kapıdan girin. Mei'yi bulacaksınız.

Bölüm 2: Kenny & Amy

Kontrolü Kenny ve Amy alacak. Yokuş yukarı çıkarak binanın ön giriş kapısından girmeyi deneyin. Adam sizi içeriye almayacak. Sol taraftan gidip demir kapıdan geçin. Buz hokeyi sopasını alın. Bu sopayı ya da alacağınız silahları kime vermek istiyorsanız Select ile düzenleyebilirsiniz. Kenny'yi seçip büyük kutuyu ileriye doğru sürükleyin ve tahtaların yanına yanaştırarak üstüne çıkın, kutunun üstünden çatıya çıkın ve pencereden içeriye girin. Demo girecek. Golf sopasını da alın ve silahı da silahsız birine verin. İki tane kütüphane var arasına girerek Small Key’i Amy'yi kaldırarak alın. Masanın arkasına geçtiğinizde garip bir kağıt göreceksiniz. Bu bir bilmecedir ve bunun gibi bulmacaları Amy çözebiliyor. Amy'yi seçip, kağıda önce X’e sonra O’ya basın. Biraz bakınca bir şifre göreceksiniz. Şifreyi kesinlikle not edin. Odadan çıkın. Sağa dönünce camdan yapılmış içinde resimler bulunan dolaba vurarak kırın. İçinden 2. Small Key’i de alın. Biraz ileride cam kapı var onu da kırarak içeri girin.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×