1/8

Obscure - Tam Çözüm

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Kemerlerinizi bağlayın. 1.5 saatlik korku maceramız başlıyor...

Açıklama:

Okuyacağınız çözüm sadece benim oyunumu içermektedir. Oyunu farklı yöntemlerle bitirmek mümkündür. Oyun boyunca farklı karakterler kullanabileceğimizden alternatif öldürme şekilleri de mümkün olacaktır. Karakterleri ve neler yapabildiklerini iyi anlamak oyunda başarılı olmanın en büyük şartı. Her karakterin kendine has özellikleri var. Karakterlerin özelliklerini kısaca şöyle tanımlayabiliriz:

Josh: Odalarda kullanılabilecek bir eşya olup olmadığını hissediyor.
Shannon: Bulmacalarla ilgili ipuçları veriyor.
Ashley: Silahını daha verimli kullanıp çift atışlar yapıyor.
Stan: Kilitleri daha hızlı bir şekilde açıyor.
Kenny: Hızlı koşuyor.

Oyun iki kişiyi aynı anda kullanma imkânı verdiğinden, yukarıdaki özelliklere bakarak sizin oyununuza en uygun olan karakterleri seçebilirisiniz. evet artık oyuna başlayabiliriz.


Prologie

Videodan sonra Kenny'yi kontrol edeceksiniz. Arka tarafa gidin ve soyunma odasında çalan telefonu açın. Bu sırada çantanız çalınacak. Çantayı çalan kişinin peşinden gidin. Kapılardan geçip bahçeye ulaşın. Mağaraya doğru devam edin. Mağaraya girince merdivenle aşağı inmeden evvel feneri, silahı ve seloteyp'i alın. Burada oyun size eşyaları nasıl kombine kullanacağınızı anlatacak. Feneri seloteyp yardımıyla silahınıza sabitleyin ve merdivenlerden aşağı inin. Koridorda devam ederken bir engelle karşılaşacaksınız. Hala alıştırma bölümünde olduğumuzdan fenerimizi doğrultmayı ve ışığı daha parlak kullanmayı öğreneceğiz. Bunları yapınca engel ortadan kalkacak, diğer odaya gidin. Sol üst köşesinde delik olan odaya varınca dolabın sağındaki kapıdan girin. İçerisinde bir öğrencinin olduğu hücreye varın. Dan sizinle birlikte gelecek. Yan odaya geri döndüğünüzde Dan, dolaptan silah alacak. Dan ile birlikte karşılaşacağınız zombiyi ve yandaşları minik yaratıkları öldürmeye çalışın ancak gelen yaratıkların hiçbir zaman ardı arkası kesilmediğinden kaçmak en iyisi. Geldiğiniz yollardan geri dönün. Kapı engellenmiş olacak kafesi itip kapıyı açın ve merdivene koşun. Merdivene yetiştiğinizde kapak kapanacak ve video girecek.

Not: Oynadığımız ilk bölüm alıştırma niteliğinde olduğundan eğer yaratıklar tarafından yakalanırsanız, oyun sona ermiyor. Sadece farklı bir video izliyor ve asıl oyuna başlıyorsunuz. İlerleyen bölümlerden birinde öldüğünü sandığınız Kenny'yi bir mahzende bulup tekrar kontrolünüz altına alabiliyorsunuz.

Administration Building :

Videolar bitince üç kişinin olduğu bir odada buluyoruz kendimizi. Josh'ı kontrol ediyoruz ancak diğer iki kızdan istediğimiz birini yanımıza alabiliriz. İlk bulmacayı çözmemizde yardımcı olacağından Shannon'ı yanımıza alalım. (Mini etekli olan)

Masadan beysbol sopasını alın ve hemen yanınızdaki dolapların camlarını kırıp içinden enerji içeceğini alın. Diğer masada save edebilmemizi sağlayan cd var, onu alın. Şimdi aşağı taraftaki kapılardan camekânlı olanı kırın ve kapıyı açın. İçeriden kilit açmakta kullanacağımız maymuncuğu bulacaksınız. Onu ilk kilitli kapıda kullanıp hole ulaşın. Ana hole çıktığınızda hemen sağınızda duran haritayı alın.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×