Oculus yöneticisi pedofili suçuyla tutuklandı

Oculus yöneticisi pedofili suçuyla tutuklandı

Hürcan Köse
Hürcan Köse 29.12.2016 - 08:17
Henüz kesin bir karar açıklanmadı
Geçtiğimiz hafta Tukwila, Washington'da düzenlenen bir operasyonda eyalet polisi Oculus VR'ın yönetim kadrosundan önemli bir isim olan Dov Katz'ı, ticari cinsel istismar suçu sebebiyle tutukladı. Bildiğiniz üzere Oculus VR, oyun dünyasının en yeni teknolojisi olan sanal gerçekliğin öncü firmalarından birisi.

Oculus yöneticisi pedofili suçuyla tutuklandı
Öncelikli not: Haberimiz tahmin edeceğiniz üzere küçük yaştaki takipçilerimiz için sakıncalı materyaller taşıyor. Kendilerinin bu haberi okumasını tavsiye etmiyoruz.

Geekwire'ın elde ettiği kanıtlar doğrultusunda Katz'ın bir polis memuru ile olan mesajlı sohbeti ortaya çıktı. Polis memuru otelde kimliğini gizlemiş bir şekilde konuşlanıyor ve bu suça ortak olan insanları yakalamaya çalışıyordu. Aşağıda göreceğiniz konuşma Katz ve polis memuru arasında geçiyor:

Katz: Kaç yaşındasın?

Polis Memuru Sudel: 19, sen?

Katz: 30

Polis Memuru Sudel: Tamam, daha genç yaştaki kızlar senin için sorun olur mu?

Katz: Hayır. Daha enerjik oluyorlar.

Polis Memuru Sudel: Seninle samimi bir şekilde konuşabilir miyim? Bu işlerde daha yeniyim ve yaşım aslında reklamda görülenden daha küçük ama söz veriyorum pişman olmayacaksın.

Katz: Ne kadar küçük?

Polis Memuru Sudel: 15... Fotoğrafımı yolluyorum

Polis Memuru Sudel: Sadece, kimseye çaktırma olur mu?

Katz: Tabii

Bu tutuklamanın üzerine kendini savunan Katz, "kızı kurtarıp polisi aramak" için orada olduğunu söyledi. Olayı araştıran polisler kendisinin önce onları araması gerektiğini söyledi.

Kanıtlar arasında bulunan sohbet mesajları ayrıca satın alınacak olan prezervatifleri, ne kadar gerektiği ve kızın 'korunmasız ilişki'ye nasıl baktığı gibi iğrenç soruları da içeriyordu.

Katz'ın henüz mahkemeye çıkarılıp yargılanmadığını, şu anda tutuklu konumda olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yani suçu henüz tam anlamıyla kantılanmış değil. Önümüzdeki saatlerde hem Oculus'tan hem de Tukwila polisinden konu hakkında yeni bilgiler gelecektir.

Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 11.07.2020 21:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
Silmak
Silmak 30.12.2016 05:19
oyun sitesi için lüzumsuz seviyede ayrıntı paylaşmışsın merlin. oyun sitesi için haber değeri taşıyan bir konu evet ama daha üstü kapalı vermeniz isabet olurdu. polis ile adam arasında geçen diyalog örneğine ne hacet ?
GhostAkeno
GhostAkeno 2.01.2017 09:09
Sevgili Silmak arkadaşım seninle polemiğe girmeyeceğim çünkü gerçekten haklısın. Ancak Oyun ve Teknoloji dünyasında gelişmeleri sadece buradan takip eden insanlar için bu tür haberlerin çıkması hem o insanların hem de Merlin' in faydasına olur diye düşünüyorum.
Silmak
Silmak 30.12.2016 22:55
fazla açık görüşlü GhostAkeno arkadaşım. sitenin aşağılarındaki team one bildirisini okursan

"Merlin’in Kazanı 1 Kasım 1999’da Murat Oktay tarafından kuruldu. Kurulduğu günlerde Murat’ın bir bilgisayar oyun dergisinde yayınlanan yazılarından oluşan bir içeriğe sahipti ve tamamen amatör hislerle hazırlanmıştı."

cümlesi ile başlayıp

"Bugün, 35 kişiyiz. Hem PC, hem de konsol oyunları için içerik üretiyoruz."

şeklinde devam eden bir açıklamaları var. bu sitenin özü oyun sitesidir ve diğer her şey (teknoloji, sinema) garnitür tadındadır. asıl teknoloji odaklı siteleri yayınlarımız sekmesinden de görebileceğin üzere technolabs.net isimli sitedir.

demek istediğim yaşı küçük kardeşlerimizin yoğun olarak kullandığı bir sitede bu haberin verilmesini bilinç yaratılması açısından destekliyor, polis memuru ile geçen konuşmaların verilmesini de eleştiriyorum. kırmızı renkli yazı yazarak en fazla okuyacağı olmayan küçük çocukların daha da merakla okumasına neden olursunuz, insan doğası böyledir.

ayrıca dar görüşlü arkadaşım, eleştiri, benim yaptığım gibi yapıcı olur ise destekleme mahiyetindedir. desteklemek demek her şeyi körü körüne kabullenmek değildir.
GhostAkeno
GhostAkeno 30.12.2016 14:24
İlk önce sadece oyun sitesi dar görüşlü arkadaşım. Film, e-spor, teknoloji ve aklına getirebileceğin tüm eğlence sektörünü haber edinen bir site. 2. olarak kırmızı renkli yazı seni bu haberi okumadan önce uyarmak için yazılmış.
Adamlar işlerini yapmaya çalışıyorlar her şeyi eleştirmek yerine birazcık destek olabilirsiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2016 21:11
Amerikada polisin bir numaralı görevidir işi gücü bırakır 16 yaşında kız kılığına girer 2 kez sık kullandığım instamassage başıma geldi kendini küçük olarak tanıtan 2 kişi beni evine çağırdı konuyu yatağa getirdi.Oan duyduklarımın gerçek olduğunu gördüm Tennessee eyaletinde heycan aramayın @superG
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2016 17:39
Bundan daha iğrenç haberler hergün ülkemizde yaşanıyor ve kimsenin sesi çıkmıyor, buda bişeymi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2016 16:52
Suçu kişiler işler toplumlar yaralanır. Bence oyun severleri ilgilendirmiyor. Bide sapkın fikirliyi tahrik edip tuzaklamak mı marifet yüz milyonlar para dönen piyasa kurulmasını engellemek çökertmek mi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
B777
B777 30.12.2016 14:33
Haber doğru mu bilmiyorum adamı peşin yargılamayalım ama Merlin doğru iş yapmış. Bu konuda gençlere de iş düşüyor. Herkese güvenmemek, bilinçli ve herşeyin farkında olmak, ilerde yaşı alınca bu tarz hareketler yapmamak vs vs...

Dov Katz'da eğer harbiden suçlu ise, yanlış ülkede suç işlemiş...

Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir