1/6

Ofisteki PES Macerası!

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Ligler biter ama futbol baki kalır...
Herhangi bir Cuma günüydü. O an ofiste olan yazarlar(Arda, Aykut, Metin) makinalarının başında, yazılarını tamamlamaya çalışırken, Murat Oktay işten kaytarıp, Diablo oynamanın yollarını arıyordu. Bu sırada Mine Turgay Oktay’da, Mısır’dan getirdiği karışık pop albümünü dinlemekle meşguldü. “Ya habibi” sesleri altında yazı yazmaya çalışan bir grup genç, bir yandan da yazıları erken bitirip, Pro Evolution Soccer-4 oynama planları yapmaktalardı. Arda Gündüz ve Aykut Göker’in Pes-4’teki ezeli rekabeti su götürmez bir gerçekti. Zaten Cuma günü maç yapmayı kafasına koymuş olan ikili, planlarını bir kaç gün önceden yapmışlardı.

İlk olarak Arda, yazısını bitirip diğerlerini beklemeye başladı. Sabırsızlığı her halinden belli olan Arda, kafasında Aykut’u farklı yenmenin planlarını yapıyordu. Çünkü geçmişinde yaşadığı bir Arjantin – Fransa maçı hezimeti vardı. 5-0 biten sonucun ardından Aykut Göker sevinen taraf olurken, Arda Gündüz yerin dibine geçiyor, kimseyle konuşmuyor, hayata küsüyor ve hatta çok sevdiği Half-Life-2’yi bile oynamak istemiyordu(!) Onun için tam bir yıkım olan bu maç sonrası, Arda için futbol artık bitmişti. Pes-4’teki jübilesini yapmaya hazırlanan Arda, günden güne kendini toparlıyor, Half-Life-2’yi oynamasa bile menüsüne bakıp kapatıyor, hatta bazen sokağa bile çıkıyordu! Bir kaç haftalık sessizlikten sonra Arda ofise geri dönmüştü. Tekrar Pes-4 oynamaya başlamış olan Arda Gündüz, 6. yıldızda kazanmadığı kupanın kalmadığını dile getirirken, Aykut Göker’den de maç talep ediyordu. Zaten Pes oynamak için bahane arayan Aykut Göker, bu teklifi havada kabul etmişti.

O gün gelmişti. Arda’dan bir kaç dakika sonra Metin Üner’de yazısını bitirip, beklemeye başladı. Eski bir Winning Eleven’cı olduğunu söyleyen Metin, avını bekleyen avcı kadar sessiz ve derin bir bekleyişe koyuldu. Bu sırada Aykut Göker yazıyor yazıyor yazıyordu... Fakat aklında, az sonra oynayacakları maç hakkında birçok soru dolaşıyordu. Acaba Arda Gündüz maça nasıl hazırlanmıştı? Daha önceki 5-0’lık skorun bir benzerini kendisinin yaşamasından korkan Aykut Göker, bir yandan da Pes konusunda, kapalı kutu olan Metin Üner’i merak etmekteydi!

Sabırsızlığı yüzünden okunan Arda Gündüz’e karşın Metin Üner, sakin tavrından hiç ödün vermiyordu. Futboluyla ön plana çıkamayan ve kapalı kutu olarak kalan 3. Dünya Ülkelerini andıran Metin Üner, acaba nasıl bir sürpriz yapacaktı? Duruşu, hali, tavrı, futbolu yerinde yani İngiltere’de öğrenmiş gibi görünüyordu. Kendine çok güvendiği her halinden belli olan Metin, her iki rakibininde aklını kurcalayan bir soru işareti haline gelmişti. Tam bu noktada yazısına son veren Aykut Göker, basit ama çok anlamlı olan ve tarih sayfalarında yer etmiş, şu kelimeyi söyledi: Oynayalım!

Arjantin - Fransa

İlk maçı iki ezeli rakip, Arda ve Aykut yapacaklardı. Yine bir Arjantin – Fransa maçıydı ve herhangi bir Cuma gününün öğleden sonrasında, İlkbahar rüzgarları dallardaki çiçekleri, adeta okşuyordu. Ofistekiler ise Mine Turgay Oktay’ın getirdiği “El Habibi” isimli CD’de “Ya Şükran” adlı parçayı dinliyorlardı(!) Arap havaları eşliğinde sahaya çıkan futbolcuların, bir türlü maça konsantre olamadıkları her hallerinden belliydi. Orta sahada sıklıkla yaşanan top kayıpları, hücuma çıkarken verilen hatalı paslar, hem Arda’yı hemde Aykut’u perişan etmişti. Fakat Arda, bu hatalardan daha az etkilendiğini göstererek, maçtaki ilk golü Arjantin filelerine gönderdi. Aykut, ilk dakikalarda gol yemenin şaşkınlığıyla, bir kaç dakika sonra ikinci golü ağlarında gördü. Genellikle ayağında top tutan takımın Arjantin olmasına karşın, Fransa’nın golleri bulması, Aykut’u hem kızdırmış hemde hırslandırmıştı. Güney Amerika futbolunun gerektirdiği gibi bireysel yeteneklere dayalı futbol oynayan Aykut Göker, Arda’nın oynadığı takım oyununa malup mu oluyordu?

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×