Onimusha 2: Samurai's Destiny

Emir Ataç
Emir Ataç 3.06.2010 - 12:31
Capcom'un eski Japonya'yı konu alan macera oyunu Onimusha, 'Samurai's Destiny' ile devam ediyor.

Capcom’un yaptığı oyunların kalitesi gerçekten tartışılmaz. Gerek Resident Evil, gerekse Dino Crisis serileri oyun piyasasında boy gösterdikleri zaman oyun listelerinde hep üst sıralarda yer almıştı. Korku, macera ve aksiyon dallarını çok iyi birleştiren Capcom, geçtiğimiz sene yeni konsolumuza, yeni bir oyun çıkarmıştı; Onimusha: Warlords. Soul Absorb teması ile oyun dünyasına büyük bir yenilik katan oyun kara kutularımıza geri dönüyor !

Samurai’s Destiny

İlk oyunu bitirenler hatırlar oyunun sonunda siyah beyaz bir video vardı. Orada maceranın devam edeceğini yazması bizi oldukça keyiflendirmişti çünkü bu Onimusha’nın devamının yolda olduğu anlamına geliyordu. Aradan zaman geçti ve Capcom resmi olarak Onimusha 2’nin çıkacağını duyurdu ve ben de sizi bu devam oyunu hakkında bilgilendirmeye karar verdim. Aslında az önce kullandığım ‘’devam’’ sözcüğü biraz yanlış olabilir çünkü yeni oyunun, ilk oyunun konusu ve karakterleriyle fazla bir bağlantısı yok. Ancak bu apayrı bir oyun olduğu anlamına da gelmiyor. Onimusha 2: Samurai’s Destiny ilk oyundan 10 yıl sonraki 1570 yılının Federal Japonyasın’da geçiyor. Genç kahramanımız Jubei işgal altındaki Japonya’da uzun bir yolculuktan döndükten sonra köyüne ulaşır ve gördüğü manzara karşısında şok olur. Ailesi’nin evi dahil olmak üzere bütün köy Nobunaga’nın şeytani askerleri tarafından yakılıp, yıkılmıştır. Bir Yagyu Shinkage kılıç dövüşü ustası olan Jubei, Nobunaga’dan öç almak üzere kaderinin onu götüreceği bir maceraya başlar. İşte bu macerada Jubei’ye yardımcı olabilecek tek kişi sizsiniz. 

Yine önceden render edilmiş arkaplanlar ve muhteşem efektlerle bezenmiş grafikler karşımızda, ancak bu sefer grafikler ilk oyundakinden daha gerçekçi. Bu gerçekçilik oyunun çizgi film havasından kurtarılmış olması ve grafiklerdeki keskin hatlardan kaynaklanıyor. Ayrıca yapımcı firma olan Flagship eşya ve animasyonlara ayrı bir özen göstermiş. Bu güzel haber bize görsel efektlerin oldukça kaliteli olacağını gösteriyor. 

Müzikler geçen oyunda Japon Flarmoni Orkestrası tarafından yapılmıştı ki bu oyunda da öyle olacak. Onimusha 2’de eski oyundakiler de bulunmak üzere bir çok yeni düşman da olacakmış. Ancak sizinde onlara karşı bir çok silahınız bulunmakta bunlar ise; kılıç, yay, ok, ateşli ok, ateş kılıcı, Şimşek kılıcı, buz kılıcı, rüzgar kılıcı ve Soil Barren Hammer (toprak silahı). Oynanışta ise bir değişiklik olmadığı söylendiği halde oyunun Japon versiyonunu test etme şansı bulmuş birinden aldığım bilgiye göre kontroller oyunun güzelliğini bozacak şekilde zormuş. Ancak bunu tam anlamıyla oyun çıkmadan önce anlayamayacağız. 

Bunun yanında Onimusha 2’de yepyeni saldırı şekilleri de mevcut. Bunların arasında ilk oyunda sadece Kaede karakterinde kullanılabilen bıçak fırlatma özelliği de bulunuyor. Oyunun adventure kısmına gelince, bilmece ve bulmacaların nasıl olacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak Capcom’un klasik; Tablo’dan aldığın taşı, heykele koy ve kapıyı aç tarzı (o nasıl bir tarz!) bilmecelerinin olacağını tahmin etmek pek de güç değil.

Is In Your Hands...

Onimusha 2 hakkında detaylı bilgi alabilmek için henüz erken ancak serinin ilk oyununu sevdiyseniz ikincisini de seveceğinizden kuşkum yok. Nede olsa yapımcı Capcom! Büyü ve savaşın yarattığı karanlık ortamda sürecek bir maceraya atılmak isterseniz birkaç gün daha beklemek zorundasınız...

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 08:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
Onimusha 2: Samurai's Destiny

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×