1/2

Onimusha 3: Demon Siege

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Onimusha ile Jean Reno'nun ne alakası olabilir ?

Capcom'un Devil May Cry ile birlikte en başarılı aksiyon oyunu olan Onimusha, pek yakında ‘’Demon Siege’’ isimli üçüncü oyunuyla PS2'lerimize geliyor. Demon Siege'te ilk oyundan tanıdığımız Akechi Samanosuke'yi yöneteceğiz ve amacımız yine şeytani Lord Nobunaga'yı ve ordusunu yok etmeye çalışmak olacak.

Oyunda göze çarpan ilk değişiklik maceranın 1582 feodal Japonya’sı ile 2004 Fransa'sı arasında geçmesi. 1582 yılında bütün Japonya'ya hakimiyet kurmaya çalışan Nobunaga bu zamanda pek başarılı olamaz ve kalesi Samanosuke yönetimindeki ordular tarafından saldırıya uğrar. Bir yandan da açtığı zaman portalı ile ordularını geleceğe gönderen Nobunaga, Samanosuke ile savaşırken açtığı zaman portallarından biri ile yanlışlıkla Samanosuke'yi 2004 Fransa’sına gönderir. Bu sırada harap olmak üzere olan Fransa'da, Samanosuke’nin, polis memuru Jacques Blanc'ın (Jean Reno'nun ta kendisi) hayatını kurtarmasıyla ikili arasındaki dostlukta başlamış olur. Fakat Jacques'ta zaman portallarından birine kapılarak 1582 yılına teleport olur. Orada kendine verilen özel bir güç sayesinde artık yaratıkların ruhunu ele geçirebilecek ve o da tıpkı Samanosuke gibi özel güçlere kavuşacaktır. Bu iki kahraman da, kendilerine yabancı iki farklı zamanda, şeytani güçlere karşı birer lider olarak savaşacaklardır.

Jean Reno ve Samanosuke, Nobunaga'ya karşı...

Onimusha 3: Demon Siege'te karakterlerimizi sırasıyla yöneteceğiz ama bazen iki karakterin beraber savaştığı anlar da olacak. Fakat bu savaşlar çok kısa süreli olacaklar; çünkü kahramanlarımız genellikle farklı zamanlarda bulunacaklar. 1582 yılında Jean Reno ile Japonya'dan Fransa'ya yolculuk yapacağız ama bulunduğumuz yıllar farklı olduğu için birbirimizle pek karşılaşmayacağız. Bunun yerine karşılaştığımız kişiler genelde iblisler, şeytan samuraylar, balık adamlar ve çeşitli yaratıklar olacak. Bu savaşlar sırasında Samanosuke kılıç benzeri çeşitli silahlar kullanacak, ayrıca alternatif silah olarak yayımız da yeni ok çeşitleriyle birlikte yine yanımızda olacak. Jean Reno ise düşmanlarını öldürmek için kırbaç benzeri silahlar kullanacakken, alternatif olarak da tabancasını yanında bulunduracak. Tabi iki karakterin silahlarının da özellikle boss’larda işe yarayacak olan kendilerine has sihirli vuruşları olacak. Yalnız bu vuruşları yapmak için yine düşmanlarımızın ruh gücüne ihtiyaç duyacağız. Ayrıca bu silahlar bazı kapıları açmada da bize yardımcı olacaklar.

Tabi ki oyunda ilerlemek sadece düşmanları öldür ve geç şeklinde olmayacak, karşılaşacağımız bulmaca unsurlarını da unutmamak gerekiyor, belki geçmiş zamandaki bulmacalar seriyi takip edenlere tanıdık gelecektir ama gelecek zamandaki bulmacalar bazı değişikliklere uğrayacak. Ayrıca her iki zamanda da bazı kutulardan enerji item’ları, silahlar ve büyüler alabileceğiz. Fakat bazı kutular kilitli olacak, bu kutuları ise üzerlerine yerleştirilmiş puzzle'ları çözerek açacağız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×