Onimusha 3

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Seri 2004'ün Fransa'sında Jean Reno ile devam ediyor?

Piyasaya çıkış tarihi: 2004’ün 2. çeyreği

Capcom’un en başarılı aksiyon-macera oyunlarından biri olan Onimusha, üçüncü oyunu ile tekrar bizlerle buluşuyor. Bilindiği gibi seri ilk olarak PlayStation 2 için yapılan Onimusha Warlords ile başladı. İlk oyun Akechi Samanosuke’nin Oda Nobunaga ve şeytani ordusuna karşı savaşını konu alıyordu. Bir süre sonra Onimusha Warlords, bir takım eklentiler ile Xbox’a Genma Onimusha adıyla çıktı. Daha sonra yine PS2 için hazırlanan Onimusha 2’de ise Jubei Yaghu, Nobunaga ve ordusuna karşı savaşmış ve Nobunaga’nın güzeller güzeli kız kardeşine aşık olmuştu. Son olarak Onimusha 3’te ise Akechi Samanosuke yeniden Nobunaga’nın ordusuna karşı; fakat bu defa yanında çok tanıdık birisi var...

Onimusha 3’te Nobunaga kötülüklerine yine kaldığı yerden devam ediyor. Kendi zamanında başarılı olamayan Şeytani Lord bu defa şansını 2004 yılının Fransa’sında deniyor; ama Samanosuke’nin onun peşini bırakmaya hiç niyeti yok. Tabi oyun sürekli Fransa’da geçmeyecek; zaman portalı ile sürekli geçmiş zaman ile gelecek zaman arasında geçiş yapacağız. 

Birisi yolunu şaşırmış galiba?

Onimusha 3’te ana karakterimiz Akechi Samanosuke; fakat amacına ulaşmasında ona çok yardımcı olacak birisi var; o da ünlü oyuncu Jean Reno’dan başkası değil. Jean Reno oyunda Jacques Blanc adıyla karşımıza çıkacak. Oyunda Samanosuke ve Jean Reno ortak ilerleyecekler ama senaryonun belirli yerlerinde de ayrılacaklar. Samanosuke her ne kadar gelecek zamana gelmiş olsa da oyunda yine samuray kılıcını kullanacak. Jean Reno ise hem düşmanlarını öldüreceği hem de belirli yerlere tırmanmak için kullanacağı bir zincir ile karşımıza çıkacak. Oyundaki ana silahlarımız bunlar olsa da ilerledikçe yeni ve daha güçlü silahlar alacağımız kesin. 

Onimusha 3 grafiksel olarak serinin ilk iki oyunundan çok da farklı görünmüyor. Yani grafikler her ne kadar iyi görünse de beklenilen gelişmeyi çok fazla gösterememiş gibi. 

Kontrollerde ise büyük olasılıkla bazı düzeltmeler olacaktır. İlk iki oyunda her ne kadar otomatik hedefleme sistemi olsa da bu sistem zaman zaman sorun yaratabiliyordu; mesela Samanosuke karşısındaki düşman dururken yanındaki nesne ile savaşmaya başlayabiliyordu. Birde karakterimiz her zaman istediğimiz düşmana hedef almayabiliyordu, bizde hiç istemediğimiz bir düşmana karşı savaşabiliyorduk. Umarız bu gibi eksiklikler Onimusha 3’te de karşımıza çıkmaz.

Açıkçası oyunun çıkışı yaklaşmış olmasına rağmen Onimusha 3 pek öyle kimsede heyecan uyandırmışa benzemiyor. 2004’ün Fransa’sı ve Jean Reno’nun da oyunda olması dikkat çekici; fakat Capcom’un bunu nasıl ortaya koyacağı da önemli tabii. Umarız oyun çıktığında Devil May Cry 2’de olduğu gibi hayal kırıklığına uğramayız.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 09:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Onimusha 3

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×