1/2

Order of War

Order of War

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
II. Dünya Savaşı'na bambaşka bir bakış
Bugüne kadar İkinci Dünya Savaşı’nın birçok cephesinde yer aldık, sayısız çatışmalara girdik, ölümlerden döndük, hüzünlü sahnelerle karşı karşıya kaldık. İnsanlık tarihinin en büyük savaşını defalarca kez sayısız farklı oyun, ekranlarımıza taşıdı. Şimdi bir kez daha cepheye geri dönüyoruz, hem de daha önce hiç görülmemiş bir şekilde. Final Fantasy’nin yapımcısı Square Enix, ilk kez Japonya dışındaki bir projeye destek vereceğini açıkladığında, şüphesiz ki oyuncular heyecanlanmıştı. Aynı yetkililer gibi. Firma, İkinci Dünya Savaşı gibi popüler bir başlıkla pazara girmenin iyi bir fırsat olduğu düşüncesinde. Proje üzerinde 70 kişi çalışıyor, ama oyunun her safhasında bu sayı farklılık gösterebiliyor. Şahsen yapımın adını ilk duyduğumda pek önemsememiştim, ama yanında Square Enix ismini de görünce ufak bir şokla birlikte heyecan yaşamıştım; fakat düşündüğüm gibi çıkmadı. Square Enix, Order of War’un yayıncısı konumunda. Wargaming tarafından geliştirilen proje, daha önce hiç görmediğimiz bir şekilde “Duygu yoğunluğu” oluşturarak bizi etkilemeyi amaçlıyor.

Order of War
"yeni oyunlarda bir demirbaş olarak görmeye başladığımız "Gece-gündüz döngüsü", Order of War'da yer almıyor. Bunun sebebi zaman değişikliklerine zemin hazırlayacak kadar uzun operasyonların bulunmuyor oluşu."

Sona doğru

Hikâyeye kısaca göz attığımızda, takvimler 1944 yılını gösteriyor. Yaz aylarında müttefik kuvvetler, Alman ordularını durdurmak için doğu ve batı cephelerinden harekât başlatır. En büyük operasyon ise, müttefik güçlerin Nazilere karşı başlattığı Normandiya Çıkartması’dır. Batı cephesinde Amerikan donanmasıyla zafere ulaşmak için mücadele vermemiz gerekirken, doğu cephesinde de Kızıl Ordu ile Naziler arasında yaşanan mücadelelere tanıklık edeceğiz. Order of War’da, Wehrmacht ve Allies olarak iki Campaign yer alacak.

Yapımda; uçak pilotu, topçu, tankçı ve zırhlı araçlı asker gibi yüzlerce askerin aynı ekranda yer aldığı, heyecanlı çatışmaların yaşandığı sahneler bulunacak. Order of War, şimdiye kadarki tüm RTS’ler arasında “Yoğun savaş duygusunu” en iyi şekilde verebilecek oyun olarak lanse edilmişti. Bu konuda projeyi hazırlayanların en çok güvendikleri özellik, “Değişik dinamik kamera açıları”. Kısaca bahsetmemiz gerekirse, savaş esnasında yaşanan her bir patlama, saldırı hazırlığında olan birlikler, bombardıman yapmak üzere havalanan uçaklar, tek bir tuş sayesinde farklı kamera açılarıyla ve sinematik bir görüntü tarzında oyunculara sunulacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×