1/2

Order of War

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Yaşanmamış deneyimler
1944 yılında, sıcak bir yaz günüydü. Şafakla birlikte hücuma geçmeyecektik, çünkü düşmanın bizi beklediğini biliyorduk. Oysaki, bizim bunu bile bile saldırmamız, intihardan farksız olacaktı. Güneş tam tepedeyken, alnımızdan ilk ter akmaya başlarken saldırmaya karar verdik. İlk adımları atmaya başladık, ama etraf bir anda kararmaya, yağmur yağmaya başladı. Belli ki güneş, olacakları gözler önüne sermek istemediği için saklanmış, yağmur da akacak kanı temizlemek için olanca hızıyla yağmaya başlamıştı...

Tüfek omuza

Order of War, kendi adıma konuşursam, merakla beklediğim bir proje. Square Enix'in Japonya dışında “İlk kez destek verdiği oyun” olan yapım, Wargaming.net tarafından geliştiriliyor. Onu diğer RTS'lerden (Real-time Strategy) ayıran en önemli özelliği ise, "Sinematik kamera açıları" sayesinde bir film izlermişçesine bize savaş görüntüleri sunması. Yapım, PC'ye özel olarak geliştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde oyuncular için bir demo yayınlanınca, denemeden edemedik.

Order of War
"Genel olarak grafikler iyi. Birimlere kamerayı yakınlaştırdıkça ayrıntıları görebiliyorsunuz. Özellikle farklı kamera açıları ile yapılan sinematiksel anlatım göze hoş geliyor."

Demoda yapıma ait bir bölümü oynayabiliyoruz. Müttefik kuvvetler olarak, Fransa'da Naziler tarafında ele geçirilen bölgelerin hakimiyetini elimize almalı ve yeniden gelebilecek saldırılara karşı önlemleri devreye sokmalıyız. Piyade, tank ve sağlıkçı gibi sınıflardan oluşan geniş bir birliğe sahibiz. Önümüzde devasa bir harita ve mevzilenmiş düşmanlarımız var. Buraya kadar her şey, diğer RTS’lerle hemen hemen aynı. Birliklerimizi seçerek saldır komutu verdikten sonra, düşmanlarla çarpışmalarını izledim. Patlamalar ve yoğun silah seslerinin ardından bölgeyi ele geçirmeyi başardım ve demo da tamamlanmış oldu. Bir de "Kamera açısı" özelliğini denediğimizde, tamamen farklı bir deneyimle karşı karşıya kalıyoruz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×