Overlord II

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Beni yak, kendini yak, Roma'yı da yak!
Oyunlardaki iyi taraf olma meselesi bilinen en klişe durumlardan bir tanesidir. Hangimiz istemezdi ki o büyük, devasa güçlere sahip kötü karakterlerden bir tanesi olmayı… Overlord bize bu imkanları sağlayan güzel bir yapım. Kötülerin karanlık güçlerini kontrol edebileceğimiz güzide bir oyun. Overlord 2’nin hikayesini ünlü İngiliz senarist Terry Pratchett’ın Mirror’s Edge projesinde yer alan kızı Rhianna Pratchett yazmış. Bu sebeple senaryodan beklentilerimiz fazla.

İlk yapımın sonunda gerçek Overlord ile karşılaşıp, zorlu mücadeleyi kazanıyordunuz. Kötülük imparatorluğunun gerçek lordu oluyordunuz. Overlord’un öyküsü bu sefer daha farklı. Konu Antik Roma’da geçiyor. Kötülük lordumuz bu kez Roma İmparatorluğu’na karşı.

Kap kılıcı, baltayı!

Yapımda oynanış değişikliğine gidilmiş. Overlord 2’de öncekine nazaran daha fazla aksiyon ve mizah unsurlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi karakteriniz üstün güçlere sahip ve gerçek Overlord’un yerine geçmiş durumda. Yine yanınızda Minion ordunuz var. Savaşlar bu sefer daha kalabalık geçecek. Çünkü devasa Roma İmparatorluğu’na karşısınız. Daha geniş alanlarda daha rahat çarpışmalarda bulunacaksınız. Bu, Overlord 2’de gözümüze çarpan en iyi özelliklerden bir tanesi.

Overlord II
"İlk oyunda yönettiğimiz Overlord, bu sefer Roma'ya meydan okuyor."

Aksiyon unsurundaki bir diğer yeni özellik ise Roma şehirlerini yağmalama durumu. Mimari açıdan gelişen Roma şehirlerini yakıp yıkmak herhalde en zevkli iş olsa gerek. Eski oyundaki gibi artık köyleri kaleleri basmıyorsunuz. Daha büyük daha gelişmiş şehirleri talan edebileceksiniz.

Mizahi grafikler

Grafiklerden bahsedecek olursak, yapımcı firma ilk oyunun grafik motorunu biraz daha geliştirip önümüze sunuyor. Bu aslında yapımın ana temasından kopmaması için güzel bir durum. Sonuçta ilk oyunu bizlere sevdiren en önemli unsur yüksek dozajlı espri anlayışı ve mizahi grafikleriydi. Bu kurala sadık kalan yapımcılar, sadece grafik motoru üzerinde değişikliklere giderek, görselliği bir adım daha üst seviyeye çıkarmayı başarmışlar. Yapım çizgi film tadında ilerlediği için biraz fazla renk cümbüşü var. Karakterinizin kötülüklerin lordu olduğu bir yapımda, rengarenk bir dünyayla karşılaşmanız muhtemel. Karşımızda eğlenceli ve bir o kadar da komik bir oyun olduğu için bu durum göz ardı edilebilir nitelikte.

Son sözler..

Overlord 2 ile tekrar bilgisayarlarınızda eğlenceli günlerinize geri döneceksiniz. Daha bol aksiyon ve mizah öğeleriyle donatılmış yapımda Roma İmparatorluğu’nu yakıp yıkmaya, taş üstünde taş bırakmamaya hazır olun.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 09:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Overlord II

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×