1/2

Overlord II

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Kötülüklerin efendisi geri dönüyor!
Roma’yı Neron yaktı! Hayır, Roma’yı Overlord yaktı. Hatta daha yapamadı, ama yakacak. İlginç yapısı ve yeri geldiğinde gülmekten yardırma potansiyeline sahip Overlord, ikincisiyle bu sefer Roma İmparatorluğu’nun kapılarına dayanıyor. İlk oyunda Minion’lara emir verip, ortalığı dağıtmak ve kötülük yapmak zevkliydi. Bunu da eğlenceli yapan asıl etken, yapımın mizahi unsurları ve içeriğindeki komedi yapısıydı. Çıkmasına kısa bir zaman kalmasına rağmen, yapımcılar Overlord II için demo yayınladı. Bize de, devam oyunu hakkında az biraz fikir veren demoya bakmak kaldı.

Overlord II
"Overlad, Nordberg'in karlı dağlarında bir buzul içinde Minion'lar tarafından bulunuyor."

Kötülük serbest kalıyor!

Overlord II’nin konusunu; oyun dünyasına tanıdık olan ve Mirror’s Edge ve Dungeon Hero projelerinde de yer alan, Rhianna Pratchett ele almış. Rhianna Pratchett, Discworld serisini yaratan ünlü İngiliz yazar Terry Pratchett’in kızı. İkinci yapımda önceki Overlord’un oğlunu kontrol ediyoruz (Adı Overlad olarak da biliniyor). Demonun başında da karakterimiz bir buz kütlesi içinde bulunuyor. Minion’lar buzu eritip, yeni Overlord’u serbest bırakıyorlar. Böylece Roma İmparatorluğu’na karşı olan maceramız da başlıyor.

Overlord II
"Mirror’s Edge'ten tanıdığımız Rhianna Pratchett, Overlord II'nin senaryosunu yazmış."

Demoda kontroller yine ilk oyunla aynı. Klasik FPS kontrolleriyle karakterimizi yönlendiriyoruz. Space ile Overlord saldırırken; farenin sağ tuş ile Minion’ları çağırıyor, sol tuşu ile saldırı emrini veriyoruz. Farenin tuşlarına aynı anda basarak, fareyi yönlendirdiğimiz şekilde Minion’lar hareket ediyorlar. Yalnız fare biraz fazla hareketliydi. Bu yüzden hassasiyetini biraz düşürdüm. Demonun kendisi zaten oyunun hemen başındaki kısmı içeriyor. Kontroller de en başta gösteriliyor. Demoda karşımıza buzullar arasında kalmış bir Yeti çıkıyor ve demo boyunca da Yeti’nin peşinden koşturuyoruz. Buzul mağaranın içinden çıktığımızda, Minion’larımızla etrafı dağıtmaya başlıyoruz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×