1/4

Overlord

Murat Sonmez
Murat Sonmez 3.06.2010 - 12:31
Dinsizin hakkından imansız gelir!
Platformlar XBox 360
Overlord
  • Yapımcı - Yayıncı Triumph Studios - CodeMasters
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 80
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%85
Artılar -
Eksiler -
Bir ülke hayal edin. Yeşillikleri ile, içi hayat dolu ormanları ile, büyük kentleri ile huzur içinde bir ülke. Sonra bu ülkenin başına bir kötü musallat olmuş olsun. Ormanlarında huzur içinde yaşayan elfleri, kovuklarında yaşayan hobbitleri, surlarının arkasına sığınmış insanları ve dağların altlarındaki kentlerinde yaşayan cüceleri boyunduruğu altına almış olsun bu kötü. Sonra bu dört ırkın kahramanları birleşsin ve bu kötü tiranı güçleriyle yenmiş kulesini de tepesine yıkmış olsunlar.

Böyle bir hikayenin sonunda "ve böylece sonsuza kadar mutlu yaşadılar" görmek isterdiniz değil mi?

Değil. Kötü tiran yok edildikten sonra bir süre her şey düzgün gitsin. Fakat sonra kötülüğü yenen kahramanlar gelen güç ile birlikte yozlaşsın ve hatta yendikleri düşmanlarından bile kötü birer diktatör olsunlar.

Hikayenin burasında herhalde "ve halkın içinde yeni bir kahraman doğdu, yozlaşan kahramanları birbir öldürdü ve böylece bütün halklar sonsuza kadar mutlu yaşadılar." beklersiniz değil mi?

Değil. Bu ülkenin zavallı halkına gün yüzü yok. Denize düşüp yılına sarılmışlardı ama yılan daha da kötü çıktı. Şimdi daha da büyük bir yılana mı sarılacaklar yoksa artık sağsalim karaya mı dönecekler karar sizin. Çünkü ülkede bunlar olurken bir kaç adet kalmış sadık minyonlarınız sizi yıkık kulenin altında tekrar yaşama döndürüyorlar ve böylece ülkenin geleceğini de sizin ellerinize bırakmış oluyorlar.

Evet oyunda daha önce kahramanlar tarafından hezimete uğramış ve tekrar doğan Overlord'u oynayacağız. Bu maceramızda her türlü isteğimizi sorgusuz sualsiz yerine getirecek olan 4 farklı çeşit minyon birliği emrimize amade olacak, ayrıca güçlerimize kavuştukça yapacağımız büyülerle de düşmanlarımızı yakacağız.

Şimdi. Tekrar başa dönelim. Baş minyonumuz bizi kulemizin yıkıntıları arasında tekrar hayata döndürdüğünde göreceğimiz şeyler pek de iç açıcı olmayacak. Kulemiz yıkılmış, kulemizin candamarı olan Tower Heart çalınmış, 4 minyon birliğinden sadece sarı birlik kalmış, diğerleri ise ülkenin dört bir yanına dağılmış. Bize kala kala peşimizden ayrılmayan bir soytarı kalmış ki onun bile biraz derse ihtiyacı var! İlk iş soytarımıza tekme tokat girişip hem kendi karakterimizin hem de minyonlarımızın yapacaklarını öğrenmek. Sonraki ilk iş ise kovuklarında yaşayan fareleri yani hobbitleri avlamak olacak. Ve böylece başta bize ait olan toprakları teker teker tekrar ele geçireceğiz.