Overwatch 2 duyuruldu

Overwatch 2 duyuruldu

Furkan Güler
Furkan Güler 1.11.2019 - 22:29
Blizzard beklenen duyuruyu yaptı.

Geçtiğimiz yıllarda FPS piyasasına bomba gibi düşen ve satışları sayesinde Blizzard'ın kasasını dolduran Overwatch, yıllar içerisinde büyük bir oyuncu topluluğu oluşturmayı başardı. Geride bıraktığımız saatlerde başlayan Blizzcon etkinliğinde ise firmanın yeni oyunlarını gördük. Yapılan yeni duyurularda Overwatch markası adına yeni bir duyuru geldi. Yapılan yeni duyuruya göre yeni bir Overwatch oyunuyla önümüzdeki dönemlerde buluşacağız. Daha öncesinde karşılaştığımız sızdırma haberlerde olduğu gibi Blizzard yeni oyunda, oyunun PvE tarafını ön plana çıkartacak. Overwatch'un sevilen rekabetçi kısmı ise yine aynı şekilde küçük yenilikler ile olduğu gibi bırakılmış. Titan isimli MMO oyunundan devşirilerek yapılan Overwatch'un oldukça güzel bir hikayesi bulunuyordu.

Blizzcon 2019 etkinliğinde Overwatch 2 duyuruldu

Ancak oyunun rekabetçi unsuru çok fazla ön plana çıktığı gibi bu hikaye anlatımıyla karşılaşamıyorduk. Oyunun wiki sayfalarından okuyabildiğimiz bu hikaye, bu kez oyunda karşımıza çıkacak. Bakalım Blizzard, yeni Overwatch oyunuyla beklentileri karşılayabilecek mi? Blizzcon'un ilerleyen günlerinde ise oyunla alakalı yeni detayların gün yüzüne çıkması bekleniyor. Peki siz yeni oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Overwatch 2 özellikleri

Oyuncular Overwatch 2'de dünyayı çevreleyen korkunç tehditlerle başa çıkabilmek için işbirliği görevlerine katılarak takımlar oluşturan, güçlerini arttıran ve birbirlerine destek olarak ayakta kalmayı başaran dünya kahramanlarının rollerine bürünecek. Rekabetçi Overwatch’ın evrimleşmiş yeni halinde oyuncular, birbirleriyle de savaşmaya devam edecek ve var olan başarımları ile loot koleksiyonlarını daha da ileri taşıyacaklar. Oyunun yeni kahraman listesi, yeni jenerasyon kahramanları, uluslararası ölçekteki yeni haritaları ve ilk kez oyunda yer alacak Push haritası ile Overwatch dünyasının sınırları daha da genişleyecek.

“Overwatch 2 ile ilk oyunun çıkışından beri oyuncuların oynamak, bizimse oluşturmak istediğimiz işbirlikçi, hikâye odaklı deneyimi ortaya koyuyoruz,” diyor Blizzard Entertainment'ın başkanı J. Allen Brack. “Bu destansı hikâyeyi oyunun içinde anlatmak, oyunculara Overwatch ile ilgili sevdikleri her şeyi ve çok daha fazlasını deneyimletmek, favori kahramanlarını geliştirmek ve kişiselleştirmek etrafına örülü yepyeni işbirlikçi (co-op) bir deneyim sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Devam oyununun aksiyon dolu işbirlikçi Hikâye Görevleri ile oyuncular yepyeni Overwatch'u Winston, Tracer ve orijinal kadronun diğer üyelerinin yanı sıra yeni jenerasyon kahramanlarla deneyimleyebilecek. Overwatch dünyasında yeni ve uluslararası bir kriz patlak verirken oyuncuları aktif rol oynamaları gereken yoğun, yüksek riskli ve dört oyunculu görevler bekliyor. Oyuncular hikâye ilerledikçe farklı kahramanlarla takımlar oluşturacak, dünyayı Null Sector'ün omnic güçlerine karşı savunacak, robotik orduların saldırılarının ardında yatan sebepleri ortaya çıkaracak ve dünyayı saran yeni tehditlerle yüzleşecekler.

Kahraman Görevleri ile Overwatch takımı, gezegenin diğer yanında konuşlanıp kendi sınırlarının ötesine geçecekler. Oyuncular şehirleri robot istilasına karşı savunurken seçkin Talon ajanlarını alt edecek ve dünyayı kuşatan kötücül güçlere karşı koyacaklar. Tekrar tekrar oynanabilen bu modda işbirliğine dayalı (co-op) oyunlarda en sevdiğiniz kahramanlara seviye atlatabilecek ve yeteneklerini çok daha güçlü hale getirebileceksiniz. Çeşitli kişiselleştirme seçenekleri ise (Reinhardt'ın Ateş Saldırısı'nın yakınlardaki rakipleri yakması veya Tracer'ın Enerji Bombası'nın korkunç bir zincirleme reaksiyona yol açması gibi) karakterlerin imkansızı başarmalarına olanak tanıyacak.

Devam oyunu, işbirliğine dayalı (PvE), son derece geniş oyun haritalarını destekleyen motor geliştirmelerinin yanı sıra oyuncuların görevler esnasında karşılaşacağı yepyeni rakip ve grupları da içeriyor. Ayrıca en sevilen kahramanları daha detaylı bir şekilde hayata geçirmek adına yapılan bir dizi görsel iyileştirme ve Overwatch 2 için yeni görünümler de sizleri bekliyor

Overwatch 2, serinin çok sevilen rekabetçi 6v6 oyun sisteminde yeni bir çağın başlangıcını temsil etmekte. Devam oyunu, çıkış oyununun kahramanlarını, haritalarını ve modlarını (ayrıca Overwatch oyuncularının başarımlarını ve loot koleksiyonlarını) ileri taşımanın yanı sıra listeye birden fazla yeni oynanabilir kahraman ekliyor. Ayrıca daha da fazla harita ve konum ile Overwatch dünyasının kapsamı genişliyor. İki takımın haritada hedefleri rakip tarafa iten bir robot yapmak için karşılıklı kapıştığı Push adı verilen yeni harita türünün de oyuna ekleneceğini belirtelim..

Overwatch 2, Blizzard'ın mevcut Overwatch topluluğuna destek olma kararlılığını pekiştirir nitelikte bir oyun. Overwatch oyuncuları, çok oyunculu PvP modunda Overwatch 2 oyuncularıyla omuz omuza savaşabilecek ve bugünkü topluluğun temelde PvP olan deneyimini dinamik tutmak adına Overwatch 2 kahraman ve haritalarıyla oynayabilecekler. Mücadeleye önümüzdeki dönemlerde katılacak yeni kahramanların bazıları da dahil olmak üzere Blizzard'ın oyunla ilgili planları, geliştirme süreçleri devam ettikçe duyurulacak.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2020 10:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.11.2019 12:53
Nasıl para koparacaklarını şaşırdılar ne gerek vardı şimdi buna?..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.11.2019 20:45
Ne gerek vardı yeni oyuna? Activition iyice bozdu bunları
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.11.2019 16:18
2. oyunu satınmı alacağız yoksa var olan oyunun üstüne yama olarak mı çıkacak bilgi var mı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
kahvebitti
kahvebitti 2.11.2019 06:58
Yüzyılın scami galiba . Birazcık makyaj birazcık skill çeşitliliği birde robot öldürme simülasyonu alın size Overwatch 2. Blizzcon eski Blizzarda köklerimize döneceğiz sloganları ile başladı ama yaptıkları işler hala aynı PARAGÖZ Blizzard. Ubisoft ve EA den farkı kalmadı koca firmanın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2019 23:19
Bu arada blizzard açıklamamış birşey bu konuda ama oyunun birçok sitede free to play olacağına dair haberler var eğer böyle olursa gerçekten blizzard'ı düşündüğümde bu iyi birşey mi kötü birşey mi emin olamadım
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir