Overwatch Hilecileri 10 bin dolar para cezasına çarptırıldı

Overwatch Hilecileri 10 bin dolar para cezasına çarptırıldı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 2.05.2018 - 12:04
Hükümetlerin gözü siber suçlularda

Bu yılın başlarında Güney Kore hükümeti, 13 hackerı tutukladığını açıkladı. Seul ulusal siber güvenlik departmanı ve hükümetin, tutukladığı 13 kişiden biri, suça devam ederse hapis cezasına çarptırılacak. Diğer Hackerlar ise 10 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

Hükümetlerin gözü hilecilerin üzerinde

Hepimiz zamanında hile yapmışızdır. Özellikle GTA oyunlarında, gökyüzünden tank indirip arabaların üzerinden geçmenin verdiği zevk, paha biçilemezdi. Ancak bu hilenin, oyundaki npc'ler dışında başka birine bir zararı yoktu. Özellikle çevrim içi oyunların yaygınlaşmasıyla, hile yapma da farklı bir boyuta ulaştı ve masum bir eğlence olmaktan çıktı. İnsanların çevrim içi oyun zevkinin içine turşu suyu sıkan hilelere ulaşmak artık eskisinden çok daha kolay. Zira, artık bazı hacker grupları çevrim içi oyunlara hile yazmak için mesai harcıyorlar ve bu yolla para kazanıyorlar. Hükumetlerin gözü, hile yapanlardan daha çok hile programlarını geliştirip satan ve bu yolla para kazanan bu hacker gruplarının üzerinde. Bu cezalar ne kadar caydırıcı olur bilinmez, ancak oyun sektörü büyüdükçe, yeni düzenlemelerin ve caydırıcı cezaların çoğalması da kaçınılmaz olacaktır.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 17:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×