Overwatch'ın yeni kahramanı Emre Sarıoğlu isimli Türk olabilir

Overwatch'ın yeni kahramanı Emre Sarıoğlu isimli Türk olabilir

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 23.02.2018 - 11:17
Overwatch'ın yeni tweeti Türk oyuncuları heyecanlandırdı.

Blizzard'ın sevilen oyunu Overwatch, dün akşam resmi Twitter hesabından yayınladığı bir görsel ile yeni kahraman hakkında ipucu vermiş olabilir. Görsel içerisinde Operation White Dome adlı bir operasyonun özetini görmekteyiz. Bu görselde herkesin dikkatini çeken şey ise operasyonun İstanbul'da geçiyor olması ve Emre Sarıoğlu isimli bir karakter içermesi. Ayrıca, operasyonun İstanbul'da geçmesi de "Acaba İstanbul haritası da gelir mi?" sorusunu ortaya çıkarıyor.

Overwatch'a Emre Sarıoğlu isimli Türk karakter gelebilir

Overwatch karakterlerinden Ana Amari'nin ağzından anlatılan bu görev özetini çevirirsek kabaca şu şekilde olmakta: "Benim , Kaptan Ana Amari'nin emrindeki saldırı takımı İstanbul, Türkiye'ye Omnic direnişinden geriye kalanlar ile ilgilenmek için gönderildik. Takımda yer alan personeller Teğmen Reinhardt Wilhelm, Şef Mühendis Torbjörn Lindholm ve Uzman Asker Emre Sarıoğlu. Rutin çıkartmanın ardından takım pusuya düşürüldü ve geliştirilmiş omnicler tarafından ağır ateş altında kaldı. Takım buradan kayıp vermeden çıkıp, düşmanları etkisiz hale getirmeyi başarmış olsa da Lindholm çatışmada ağır yaralandı. Teğmen Wilhelm olmasaydı, Lindholm büyük ihtimalle ölmüştü. Teğmen Wilhelm'in bu cesareti için kendisine bir madalya verilmesini öneriyorum." yazmakta.

Overwatch'ın yeni kahramanı Emre Sarıoğlu isimli Türk olabilir

Burada dikkatimizi çeken isim ise takımda yer alan üçüncü kişi, yani Emre Sarıoğlu. Blizzard'ın oyunlarında yaptığı göndermeler genellikle oyun için gelecekte neler olacağına göndermeler içerdiği için sadece Türk oyuncular değil yabancı oyun basını ve Dünya genelindeki oyuncular bir sonraki karakterin Türkiyeli Emre Sarıoğlu olacağını düşünmekte.

Yorumlar 25
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 17:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2018 21:54
"Türkiyeli Emre Sarıoğlu"
Makalede Türk kelimesini kullanmışsınız da neden karaktere Türk dememişsiniz merak ettim doğrusu. Yakıştıramadım ne diyeyim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 20:34
bnece bu güncelleme uprasingi değiştiricek çünkü 4 kişi var ve 4 de overwatch tan
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 12:54
bence isim seçimi hiç iyi olmamış. .."ğ" içermekte...zaten onlar bile "sarıoglu"olarak yazmış..bence sosyal medya üzerinden overwatch oynayan türk kullanıcıları ismin değişikliği için irtibata geçmeli..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Archkin
Archkin 23.02.2018 19:07
Emre ne ya, Muhittin falan olsaydı.
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2018 19:41
Lafın mı var adına
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 05:18
Ajdar olmalıydı. Muz ve nane saldırısı en büyük özelliği olmalıydı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×