Overwatch'un yapımcısı çapraz platforma ilgi duyduğunu belirtti

Overwatch'un yapımcısı çapraz platforma ilgi duyduğunu belirtti

Furkan Güler
Furkan Güler 21.05.2018 - 15:50
Bakalım sonuç ne olacak?

2016 yılında Yılın Oyunu seçilen Overwatch, günden güne oyuncu kitlesini büyütmeye devam ediyor. Ancak diğer rekabetçi oyunlara göre kitlesi biraz daha az olan Overwatch, yakın zamanda yapısal bir değişikliğe gidebilir. Oyunun yönetmeni olan Jeff Kaplan, çapraz platform fikrinin kendini heyecanlandırdığını ve ilgi duyduğunu belirtti. Daha öncesinde World of Warcraft'ın geliştirici ekibinde, sonrasında iptal olan Titan projesinde çalışan Kaplan, Fortnite'ın bu konuda oldukça başarılı olduğunu dile getirdi.

Overwatch için çapraz platform gelecek mi?

Oyuncuları bir arada tutmanın güzel bir fikir olduğunu söyleyen Kaplan'ın aksine Blizzard, geçtiğimiz günlerde çapraz platforma dair herhangi bir planlarının olmadıklarını söylemişti. Buna karşılık Jeff Kaplan'ın neden böyle bir açıklama yaptığı bilinmiyor. Overwatch'un oynanış anlamında PC ve konsol oyuncularının aynı ortamda bulunması imkansız. Ancak Xbox One ve PlayStation 4 oyuncularının bir arada oynamaması için herhangi bir sebep bulunmuyor.

Bakalım Blizzard, Sony ve Microsoft çapraz platform konusunda anlaşırsa Overwatch'ta değişikliğe gidecek mi? Hep beraber göreceğiz. Oyuncular ise Kaplan'ın bu açıklamasından sonra umutlandı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2021 12:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
SinHa
SinHa 22.05.2018 00:19
PC ve konsol olamaz dediğiniz gibi. Hatta ps4 de klavye kullananların banlandığını bile duyduk. Ama pc ve konsol olmayacak ise çapraz denmesininde bir espirisi yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2018 18:59
Gel steame oynayalım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2018 16:21
Seviyosan git konuş bence.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×