Oyun Bilgisayarı Seçerken Neden Laptop Tercih Edilmiyor?

Oyun Bilgisayarı Seçerken Neden Laptop Tercih Edilmiyor?
Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 24.06.2015 - 15:18
Oyun bilgisayarı seçmek, zor iştir. Hele ki toplamak… Dikkatli olmazsanız, değerli bütçenizi boş yere harcamış olursunuz.
Söz konusu olan oyun bilgisayarı olduğunda, genellikle hep masaüstü bilgisayarlar akla gelir. Bunun sağlam ve geçerli nedenleri vardır: Masaüstü bilgisayarlar daha güçlü donanımlara izin verir, havalandırmaları daha verimlidir ve en önemlisi, isteğe göre sıfırdan toplanabilirler. Laptoplar ise, uzun süre (ve hatta halen) oyun oynamak için uygun olmayan cihazlar olarak değerlendirilmiştir. Nedenleri, yukarıda belirttiğimiz avantajların tam tersidir: Donanımları küçük alanlara sığabilmesi için küçültülmüş ve zayıflatılmıştır, havalandırmaları yeterli olmadığından kısa süre içerisinde el değmeyecek ölçülerde ısınırlar ve donanımlarını istediğiniz gibi belirleme şansınız yoktur, üreticinin uygun gördüğü parçaları kullanmak zorunda kalırsınız. Doğal olarak, oyun bilgisayarı amaçlı kullanılmaya uygun değildirler.

Sandığınızdan Daha Avantajlılar

Oysa laptopların masaüstü bilgisayarlara göre çok ciddi avantajları da bulunmaktadır: Taşınabilir olmaları, en başta gelir. Oyun bilgisayarı olarak kullanılacak masaüstü bilgisayarlar devasa boyutlarda olur, kaldırmayı bırakın, yerlerinden bile kıpırdamazlar ve aşırı miktarlarda enerji tüketirler. Üstelik donanım serbestisi, deneyimli kullanıcıların bile birbiri ile uyumlu olmayan parçaları tercih etmesi sonucu bir kabusa dönüşebilir. Peki, şimdi size laptopların bütün avantajlarını içermelerine rağmen, en az bir masaüstü bilgisayar kadar hatta onlardan daha da üstün performansı olan bir oyun bilgisayarı var desek?

Merak etmeyin, çok pahalı yabancı markalardan söz etmiyoruz. Oyun bilgisayarı olarak kullanılabilecek gaming laptop modelleri, yurt dışında dahi bütçeleri zorlayabilecek fiyatlardan satılıyor, kur farkı nedeniyle yurdumuzda ise adeta değerli bir “sanat eseri” muamelesi görüyor. Bakabilirsiniz, ancak dokunamazsınız! İşte bu noktada, Monster Notebook , uygun fiyatları ve muhteşem oyun performansları ile on adım birden öne çıkıyor. Monster, yıllardan bu yana sadece laptop üretiyor ve ürettiği bütün laptop modelleri de oyun bilgisayarı olarak kullanılmaya uygun oluyor.

Oyun Bilgisayarı Seçerken Neden Laptop Tercih Edilmiyor?
Monster Laptoplar Neden Farklı?

Peki, sırrı ne Monster laptopların? Yukarıda bazı avantaj ve dezavantajlardan bahsetmiştik. Monster, masaüstü ve laptop bilgisayarların avantajlarını barındıran, dezavantajlarından ise uzak duran modeller üretiyor. Öncelikle donanımdan başlayalım: Monster laptop modelleri, masaüstü bilgisayarlarda dahi bulamayacağınız bir kalite ve üstünlükte olan donanımlar içeriyor. Bunlar, gücü ve performansı azaltılmış “light” donanımlar değil, tam aksine gücünü ispatlamış üstün performans donanımlardır! Yeni nesil i7 işlemcilerden tutun da 16 GB RAM ve Nvidia GTX 960M ekran kartlarına kadar tüm Monster laptop donanımları, size maksimum performansı zorlanmadan sağlıyor. Sentetik testlere ihtiyacınız yok: Laptopu açar açmaz gücünü hissedebiliyor ve en son çıkan oyunları dahi ayarları kısmak zorunda kalmadan oynayabiliyorsunuz.

"Toplama" Laptop

Diğer sorun neydi? Fazla ısınma, değil mi? Monster laptoplar, metal ve alüminyum karışımı kasaları ve özel dizayn edilmiş havalandırma ızgaraları ile en zorlu oyunlarda bile ısınmıyor, uzun oyun maratonlarında bile sizi rahatsız etmiyor. Gelelim son (ve benzersiz) özelliğine: Monster laptoplar, “toplama” şekilde satın alınabiliyor. Yani, (firmanın stokları içerisinde bulunduğu sürece) istediğiniz herhangi bir donanımı, istediğiniz herhangi bir model üzerinde kullanabiliyorsunuz. RAM yeterli ancak ekran kartının biraz daha güçlü olmasını mı isterdiniz? İstediğiniz marka ve model ekran kartını seçtiğiniz laptopa taktırtabiliyorsunuz. Bu, oyun bilgisayarı amaçlı kullanılacak laptop modelleri için muhteşem bir özellik ve Monster farkının ne olduğunu da kolayca ortaya koyuyor. Türk mitolojisindeki canavarlardan esinlenen modelleri ile Monster marka oyun laptopları www.monsternotebook.com.tr adresinde sizleri bekliyor.
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 4.04.2020 20:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2015 05:57
Çünkü mesela masaüstü insana daha büyük bir ekran keyfi sunuyor yani laptopta kucuk ekranda olmuyor! bide oyuncu seti alırsın oh gel keyfim gel laptopta sankı tabletten video çekıyoruz gibi oluyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2015 01:39
ya ısınması problem parcalar ısınınca cok uzun süre dayanmıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.07.2015 18:17
toplama candır
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.06.2015 01:40
ek olarak bir de şu var ki ilerleyen zamanlarda notebookun donanımını yenileyebilirsiniz(işlemci ve ekran kartı)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir