Oyun dünyasında bir satın alma da Netflix'ten

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 2.03.2022 - 19:12
Netflix, 72 milyon dolarlık yatırım ile mobil oyun firmasını satın alıyor.

Netflix, Finlandiyalı mobil oyun geliştiricisi Next Games'i satın almak için bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Anlaşma şartlarına göre Netflix, Next Games'in tüm ihraç edilmiş ve ödenmemiş hisselerini satın almak için bir ihale teklif süreci başlatacak.

Oyun dünyasında bir satın alma da Netflix'ten

Teklife göre, Next Games hissedarları, Next Games'in hisse başına nakit olarak yaklaşık 72 milyon dolar (65 milyon EUR) değerinde alacak. Next Games Yönetim Kurulu, pay sahiplerine ihale teklifini kabul etmelerini önermeye oybirliğiyle karar verdi.

Netflix Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Verdu yaptığı açıklamada, “Next Games'in stratejik bir bölgede ve kilit yetenek pazarında çekirdek bir stüdyo olarak Netflix'e katılmasından ve dahili oyun stüdyosu yeteneklerimizi genişletmesinden heyecan duyuyoruz. Oyunlara daha yeni başlamış olsak da, Next Games ile birlikte dünya çapındaki üyelerimizi memnun edecek birinci sınıf bir oyun portföyü oluşturabileceğimizden eminim.” dedi.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 14:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2022 16:28
Vizyonsuz yatırımlar
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2022 08:51
Dedi evinde akşama kadar bom boş, zombi gibi ysşayan indan
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyun dünyasında bir satın alma da Netflix'ten

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×