Oyun İçin Laptop Denildiğinde İlk Akla Gelen İsim Monster

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 20.11.2015 - 16:36
Monster, Broadwell Mobil İşlemciler ile Birleşiyor
5. Nesil Broadwell Intel Core i7 5700HQ işlemciler ile baş döndürücü bir oyun deneyimine hazır olun. Yüksek çözünürlüklü grafik detaylarını, eşsiz bir işlemci performansı ile bir araya getiren Monster’ın, oyunculara özel hazırladığı seriler ile asıl serüven şimdi başlıyor.

Oyun İçin Laptop Denildiğinde İlk Akla Gelen İsim Monster

Oyun İçin İşlemci Seçmek


Oyun için bilgisayar alırken, “paranı ekran kartına yatıracaksın” sözü çok yerindedir aslında. Çünkü grafik kartınız ne kadar güçlü olursa, oyunların o kadar net görülebileceği zannedilir. Bir noktaya kadar doğru olsa dahi bir bilgisayarı, oyuncu bilgisayarı yapan özelliğin yalnızca mükemmel bir ekran kartı olduğunu söylemek doğru olmaz. Ekran kartınız ne kadar iyi olursa olsun yine de bu grafik performansını destekleyen ve tam verimi elde etmenizi sağlayan bileşeniniz her zaman işlemcinizdir. Ekran kartınızın gönderdiği veriyi doğru ve kusursuz bir şekilde işleme görevini gören işlemcinizin performansı ne kadar iyi ise, ekran kartından ve dolayısıyla oyundan da o kadar verim elde edersiniz.

Eğer ki ekran kartının gönderdiği veriyi işleyemeyen bir işlemciniz varsa, bütçenizi ve oyun bilgisayarınızı boşa harcamışsınız demektir. Örneğin son zamanlarda oldukça gündemde olan oyunlardan yola çıkalım. Fallout 4, gerek eşsiz savaş sahneleri gerekse karakter tasarımları ile oldukça ses getirmiş durumda. Binlerce oyuncunun ortak kanısı olan mükemmel oynanabilirlik ve hareket özgürlüğü, oyuna hiç olmadığı kadar canlı bir çevrede deneyimlemenizi sağlıyor.

Oyun İçin Laptop Denildiğinde İlk Akla Gelen İsim Monster
Fallout 4, gerek forumlarda, gerekse Twitch yayınlarında fırtınalar estire dursun, yapılan yayınlardan da kolaylıkla anlaşılabileceği gibi oyunun grafik ihtiyaçları bir hayli fazla. Bu nedenle mevcuttaki oyun bilgisayarlarını değiştirmenin vakti geldi de geçiyor bile. Elbette oyun için laptop seçimi yaparken de ekran kartı ve işlemci performanslarını dikkatle incelemeli, birimlerin birbiri ile uyumunu iyice test etmiş olmalısınız.

Doğru Oyun Bilgisayarını Seçmek

Bahsettiğimiz gibi, oyun için laptop seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta işlemci gücü. Pürüzsüz, hızlı ve akıcı görseller için olmazsa olmazlardan olan hızlı ve güçlü bir işlemci, oyun atmosferini maksimuma çıkaracağı gibi performansınızı da kolaylıkla şaha kaldıracaktır. Oyun için laptop denildiğinde akla gelen ilk marka olan Monster ise, 5. Nesil Broadwell mobil işlemcileri ile bu soruna kökten bir çözüm sunuyor. Şık, göz alıcı ve aynı zamanda modern bir tasarıma sahip olan Monster modelleri, sundukları eşsiz güç ile oyuncuların ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılamayı amaçlıyor.

Peki Broadwell mimarisini bu kadar eşsiz yapan nedir? Bu işlemcileri vazgeçilmez yapan en büyük nedenler, mobil uyumluluk ve sağladığı verimlilik artışı. Fiziksel olarak çok daha küçük ve 14 nm’lik yapısı. Sağladığı yüksek performansın yanı sıra etkin bir soğutma teknolojisi ile hazırlanan bu işlemciler, bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu gücü, kusursuz bir şekilde karşılamayı amaçlıyor.

Aynı zamanda en yüksek grafik desteğine sahip ekran kartları ile bir araya getirilerek sunulan Broadwell i7 5700HQ işlemciye sahip Monster laptop modelleri ise, günümüz oyunlarının ihtiyaç duyduğu yüksek sistem gereksinimlerini kolaylıkla karşılamanızı sağlıyor. Tam bir performans canavarı olan Monster modellerini daha yakından incelemek ve ürünleri karşılaştırmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 09:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2015 09:51
Özellikleri iyi, fiyatlar da diğer firmalara kıyasla daha ucuz ama ne kadar kaliteli soru orda? Bilgisi olan varsa bilgilendirsin lütfen.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2015 08:01
evet cihazin belki diş görünümü hoş değil ama sade ve kullanişli fakat şöyle bir durum var bilgisayar donanimsal olarak güzel ama windows 10 bunun önüne geçiyor 2 haftalik cihazdan windows 10 yüzünden soğumaya başladim sürekli hata sürekli bir sorun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2015 23:14
gtx970m 192bit miş, bu kart üst sekmente girmiyo mu şaka gibi. nvidiada iyice bant genişliğinden kıstı 192bit 2 yıl sonra oyunlarda çok feci lag yapar, istediği kadar cuda core,core clock olsun 192bit aaa oyunlarda yetersiz kalır. fpsyi 40 da dahi tutsan ani laglar olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2015 23:01
monster diğer güçlü laptoların içinde fiyatı uygun değil mi? bana öyle geldide. bu saatten sonra oyuncu laptopunda en kötü gtx960m olması lazım diye düşünüyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2015 21:03
Biraz araştırdım; malzeme kalitesi dandik, dizaynları da çok sıradan. Dolayısıyla almadım.
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2015 18:28
bir şey bilmeden konusma 9.47! Msi ve Clevo kasası kullanıyor
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2015 09:47
msi kasasını kullanıyormuş dedi ya :(
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2015 15:53
Birader Msi 'nin kasasını kullanıyormuş adamlar neresi dandik tasarım göze pek hoş gelmiyor dersen anlarım ama kasası gayet sağlamdır monsterın
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyun İçin Laptop Denildiğinde İlk Akla Gelen İsim Monster

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×