1/5

Oyun karakterlerinin kapışması

Erman Demirci
Erman Demirci 3.06.2010 - 12:31
Az konuşup, çok iş yapanlar
Sevgili Merlin okurları... Şimdiye kadar sizlere genel olarak gelecekten bahsettik, çıkacak oyunları tanıttık, bomba haberleri ilk olarak bizden duymanız için yerin kulağı olduk. Lâkin düşündük ki eskiyi hatırlamak, eski üstadlara bir saygı geçidi yapmak bize iyi gelecek. Kimimizi eski zamanlarına götürecek bu durum, kimimizi ise bazı meraklarından kurtaracak. Lafı daha fazla dolandırıp sizi merakta bırakmayayım isterseniz, projemden bahsedeyim biraz. Bundan böyle her hafta tek bir ortak noktaları olan üç ayrı oyun karakterini aynı kefeye koyup tartacağım. Böylece, hem yeni yetme oyun kahramanlarıyla karşılaştırabileceğimiz bir baz olacak, hem de onları daha yakından tanıma fırsatımız olacak.

Elimizde başlık çok. En sinsi karakterler, en öldürücü karakterler, en komik karakterler, en konuşkan karakterler... Yelpaze geniş. Madem ki oynadığımız üç oyundan ikisinde hızlıca ada öldürüyoruz, o zaman yolumuzu öldürücü özelliğe yönelik seçelim. Ben de karar veremedim şu an sizinle konuşurken, beyin fırtınası ile belirleyeceğim. Öldürücü, ama nasıl öldürücü mesela? Ateşli silah kullanan mı olsun, büyücü mü? Bileğine mi güvensin, zekasına mı? Tamam ben kararımı verdim, haydi başlığımızı koyalım artık: Az konuşup, çok iş yapanlar.

Hangi üçlüyü seçtin?

En can alıcı kısım burası. İlk olarak Gordon Freeman'ın akla gelmesi gayet doğal. Benim için FPS'lerin ağa babası diyebileceğim HL evreninin M.I.T. diplomalı fizikçisi, toplam 4 oyun boyunca kurşun yediğinde bile inleme sesi çıkmayan dilsiz kişilik... Bunun yanı sıra ikinciyi de pek düşünmeden buldum, Hitman. Barkodlu keltoşumuzun dolabımızdaki iç çamaşırından fazla leşi var. Codename 47'nin pek derdini anlatma sorunu yok, çünkü genelde başkalarının ne düşündüğü umrunda değil.

"Önce öldür sonra soru sor, hatta yok yok, sorma boşver" mantığıyla işini yürüten kankamız, ancak bakışlarıyla demek istediğini anlatamazsa veya sonuca gitmesi için başkalarının da bazı şeyler gerçekleştirmesi gerekirse ağzını açıyor. Ki bu cümleler de genelde emir kipi oluyor. Üçüncü karakter olarak John "Soap" MacTavish'i seçtim. Eee elimizde bir suikastçı var, bir de doktor, üçüncüsü de ancak asker olursa biraz sertleşebilecek bir grup. İyi oldu iyi. "Ama bilmem kim vardı, onu niye yazmadın" dediğinizi duyar gibiyim. Ben bunları seçtim şimdilik. Merak etmeyin eninde sonunda herkesi bir gruba alıp çekiştireceğiz, önümüzde yeterince hafta, hafızalarımızda yeterince kahraman var.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×