Oyun müzikleri orkestrası, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda sahne aldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 17.09.2019 - 16:03
Monster Oyun Müzikleri Orkestrası unutulmaz bir konser verdi

Dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları markası Monster Notebook, elektronik sporu desteklemeye devam ediyor. 12-15 Eylül tarihlerinde Intel ve ESL’in iş birliği ile gerçekleşen organizasyona sponsorluk desteği veren Monster Notebook bir ilke daha imza attı.

Oyun müzikleri orkestrası, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda sahne aldı

Dünyada daha önce benzeri görülmemiş bir uygulama ile tüm final maçları masaüstü bilgisayarlarda değil Monster Tulpar serisi ile dizüstü bilgisayarlarda gerçekleşti. Böylelikle profesyonel e-sporcuların yüksek performans ve hız ihtiyaçlarının Monster Notebook dizüstü bilgisayarlarıyla rahatlıkla karşılandığı bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Dünya çapında oynanan CS:GO ve Dota 2 turnuvalarının büyük finali, League of Legends 5v5 Sihirdar Vadisi maçı ve Taktik Savaşları turnuvası finallerinin gerçekleştiği dört gün süren etkinliğe tüm Türkiye’den elektronik spor takipçileri katıldı. Canlı yayınlar aracılığıyla tüm dünyadan da takip edilen bu dev organizasyonda katılımcılar maçların yanı sıra çeşitli aktiviteler ve yarışmalar ile doyasıya eğlendiler. ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Yaz Sezonu’nu finalde Arena Bulls’u 2-1 ile geçen Sangal Esports kazandı.

Finallerde Monster Oyun Müzikleri Orkestrası unutulmaz bir konser verdi.

Etkinliğin son günü final karşılaşmasının hemen öncesinde gerçekleşen konser ile şampiyona coşkusu zirveye ulaştı. Monster Oyun Müzikleri Orkestrası, League of Legends, Skyrim, DOTA, Metal Gear Solid, Witcher III, Battlefield, Legend of Zelda, Street Fighter, Counter Strike GO gibi en sevilen oyunların müziklerini dinleyicilerle buluşturdu.

Monster CEO’su İlhan Yılmaz: Oyun bilgisayarı alanında tabuları yıktık

Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz, şampiyon takımın turnuva boyunca en iyi performansı sergileyen oyuncusu Doğukan “qRaxs” Balaban’ a Turnuva’nın Canavarı Ödülü’nü takdim etti. İlhan Yılmaz etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi: “Monster olarak Türkiye’nin bu alanda en büyük turnuvalarından biri olan Intel® ESL Türkiye Şampiyonası’na destek verdiğimiz için mutluyuz. Elektronik sporlar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla gelişmekte. Dünyaca ünlü sporcularımız bizi gururlandırıyor. Bizi gururlandıran bir başka şey ise Monster bilgisayarlarımızın dayanıklılığının ve üstün performansının bu kadar önemli bir organizasyonun finallerinde de tescillenmiş olması. Bildiğiniz gibi eskiden oyun bilgisayarı denilince akla masaüstü bilgisayarlar gelirdi. Biz Monster Notebook olarak bu tabuyu yıktık. Oyun bilgisayarı alanında Türkiye pazarının lider markası olduk, yıl sonunda Avrupa pazarına da açılıyoruz. E-sporu ve oyuna gönül vermiş herkesi desteklemeye devam edeceğiz. Bu heyecanlı günlerin sonunda kazanan, kazanmak için sonuna kadar mücadele eden ve bu organizasyonun başarıyla gerçekleşmesi için emek veren herkesi tekrar kutluyorum.”

Basın Bülteni

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2023 19:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2019 14:14
Monster mı bir daha asla aldım ve çok pişmanım daha sonra sattım da kurtuldum
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyun müzikleri orkestrası, Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda sahne aldı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×