Oyun oynarken virüs programını kapatmaya son!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 16.12.2014 - 16:47
Düşük kaynak kullanımı sayesinde daha akıcı oyunlar.
Oyuncular için olmazsa olmazların başında hız unsuru gelir. Eğer bir oyuncu, elindeki oyundan 3 FPS daha fazla alacağını bilirse, gerekirse tüm kasayı söker, tüm parçaları yeniden dizer ve gerekli ayarlamaları yapmak için saatlerini harcamaya hiç üşenmez. Aylar, hatta yıllar boyu para biriktirerek aldığı bilgisayarında oyun keyfini yaşarken, daha fazla FPS almak uğruna yeri geldiğinde güvenliği görmezden gelebilir.

Özellikle oyun dünyasında adı konmamış bir kural olarak gözüken, oyun oynarken virüs programlarını kapatma alışkanlığı, ESET'in yeni geliştirdiği teknik ile artık tarihe karışıyor. Oyuncular bir yandan yüksek hızda oyun oynarken ve sistemin kaynak kullanımını en azda tutarken, diğer yandan da virüs programlarının açık olması sayesinde güvenli kalabiliyorlar. Üstelik düşük kaynak kullanımı sayesinde hiç gecikme yaşamamanın ve ekran yenileme hızında düşüş görmemenin de keyfini çıkarıyorlar.

Oyun oynarken virüs programını kapatmaya son!
Peer-to-peer bağlantıları bilgisayarın en savunmasız anıdır

Bilgisayarının en ince ayarları ile oynayarak en üst hız sınırlarına ulaştıran bir kullanıcı, dünya kadar zaman ve para harcadığı bilgisayarında basit bir güvenlik eksikliği yüzünden sorun yaşamak asla istemez. Unutulmaması gerekir ki, peer-to-peer ismi verilen bağlantılar bilgisayarın gardını düşürür ve tüm sistem savunmasız hale getirir. Hal böyle olunca, oyun oynarken virüs programını kapatan kullanıcılar da her zaman kötü amaçlı kullanıcıların hedefi halindedir.

Hem bilgisayarını en üst performans seviyesinde kullanmak, hem de güvenliği aktif tutmak amacı ile ESET'i tercih etmek iyi bir hamle oluyor. ESET NOD32 Antivirus 8 ve ESET Smart Security 8, sistemi hiç yavaşlatmayacak etkili bir koruma sistemi sunuyor.

ESET, sistemi yormadan koruma sağlayabilmek için sistem kaynaklarını tüketmeden sessizce arka planda çalışmayı başarıyor. Bu sayede ne oyun içinde, ne de oyun dışında hiçbir kesinti ile karşılaşılmıyor.

Oyun oynarken virüs programını kapatmaya son!
Öncelik her zaman kullanıcıda

Sistemi zorlamadan koruma sağlayan ESET, bunu yapabilmek için birkaç adım uyguluyor. Program her zaman önceliği kullanıcıya veriyor ve kullanıcının daha önemli bir işi olması halinde taramayı erteliyor. Yeri geldiğinde sadece çalıştırılabilir dosyaları tarayarak sistem kaynaklarını kullanma miktarını da azaltabiliyor.

Virüs taraması yapılırken bilgisayar kullanıcısının oyun oynaması halinde, olası tehditler silinirken açılır pencereler gösterilmeyerek oyun keyfinin kesintisiz biçimde sürülmesi de sağlanıyor. Eğer kişi bir önemli bir online oyunun içerisindeyse, güncellemeler ertelenerek, oyuna ara verildiği zaman gerçekleştiriyor.
Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 29.10.2021 00:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyun oynarken virüs programını kapatmaya son!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×