Oyun Sektöründeki Kadın Çalışan Oranı Ne?

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 11.11.2016 - 16:12
Gram Games’ten Oyun Sektöründeki Kadın Çalışan Sayısını Artırmaya Yönelik Yeni Proje

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan ve 1010!, Merged! ve Six!’in yapımcısı olan mobil oyun şirketi Gram Games, oyun sektöründe %22 ile temsil edilen kadın çalışanların artmasına yönelik “The 22% Project” ismiyle yeni eğitim projesini hayata geçiriyor.

Yakın bir zamanda Londra’da yeni oyun stüdyosunu açan, oyun alanında kariyer yapmak isteyen yeteneklere burada da imkan sunan Gram Games, sektöre daha fazla kadın yeteneğin dahil olması adına önemli bir yaklaşım sergiliyor. Oyun sektöründe çalışan ya da sektörde yer almak isteyen kadınların ücretsiz olarak katılabileceği “The 22% Project” eğitiminde Gram Games ekibi; oyun geliştirme, kodlama, oyun tasarımı, reklam ve data analizi gibi çeşitli alanlarda önemli bilgiler paylaşacak.

Oyun Sektöründeki Kadın Çalışan Oranı Ne?

Gram Games “The 22% Project” ekibi sözcüsü Ayla Kara Çoban, “Oyun sektöründe çalışan dağılımına bakıldığında, %78 ile erkeklerin domine ettiği bir yapı olduğunu görüyoruz. Sektörde %22 ile temsil edilen kadın yeteneklerin bu alanda daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Buradan hareketle oyun sektörüne daha fazla kadın yeteneği kazandırmak, sektörü konuşmak ve bu alanda çalışan kadınları desteklemek üzere “The 22% Project” ismiyle bir eğitim projesi kurguladık.” şeklinde konuştu.

Geleneksel şirket yapısı ve hiyerarşisinden bağımsız özgün bir kurum kültürü oluşturan Gram Games’in, kadın çalışanları desteklediği yeni projesinin eğitimleri 9 Aralık 2016 Cuma günü, Gram Games ofisinde gerçekleşecek. Eğitimler hakkında bilgi almak ve başvuru için http://gram.gs/The22PercentProject.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

-Basın Bülteni

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2022 20:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.11.2016 21:59
Bana kalırsa cinsiyet ayrımcılığı yapılmaması lazım her konuda. Ama kadın oranının %22 olması çok düşük bir rakam.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.11.2016 23:50
Türk oyun sektörü çok varda kadını kaldı. sn editör bu haberde saçmalamışsın kusura bakma.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyun Sektöründeki Kadın Çalışan Oranı Ne?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×