Oyuncuların büyük bir bölümü Battlefield V'ten memnun değil

Oyuncuların büyük bir bölümü Battlefield V'ten memnun değil

Furkan Güler
Furkan Güler 24.05.2018 - 11:51
Battlefield 5'i bekleyen oyuncular hayal kırıklığına uğradı

Geride bıraktığımız akşam resmi duyuru ile tanıtılan yeni Battlefield oyunu Battlefield 5, ilgi çekici atmosferi sayesinde oyuncularda merak uyandırdı. Ancak sinematik bir sahneyle birlikte sunulan oynanış mekaniklerinin, oyuncuların büyük bir bölümünü memnun etmediği ortaya çıktı. Yabancı oyun forumlarının yanı sıra YouTube'da yayınlanan fragmanda "disslike" butonuna abanan oyuncular, yorumlarda da tepkilerini gösterdiler.

Battlefield 5, oyuncuları memnun edemedi

Ayrıca Twitter'da #notmybattlefield başlığı altında toplanan oyuncular, fragmanda gözümüze sokulan politik ayrımcılıktan da şikayetçi. Oyunun İkinci Dünya Savaşı'nda geçtiğini söyleyip, sonrasında Alman veya başka bir ülkeye ait asker gösterilmemesi, üstüne bir de savaşta az bir kesimden oluşan kadın askerlerin ön plana çıkartılması, İkinci Dünya Savaşı meraklısı oyuncuları memnun etmedi. Aslına bakarsanız bu durum ile daha önce de karşılaşmıştık.

Birinci Dünya Savaşı'nda siyahi askerlerin oldukça az olmasına karşılık, Battlefield 1'de adım başı siyahi asker görebiliyorduk. Hatta geliştiriciler bununla da yetinmeyip siyahi bir askeri oyunun kapağına koymayı uygun görmüşlerdi. Bakalım bu politik ayrımcılığa yapılan kötü yorumlar, oyunun satışını etkileyecek mi?

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 01:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 13:47
Kadın oyuncuları oyuna çekmek ya da oyuncuların ilgisini çekmek adına oyunlara alakasız kadın karakterler yerleştirilmekte. Şu tarz bir oyunun kadın ağırlıklı olması tamamen saçmalık. Şu tarz oyunlarda kadın karakterler ile oynamak istemiyorum. Defolun gidin alanlarınıza.
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2018 15:17
aynen öyle. kadın, vegan, homoseksüel ve siyahi cart curt dayatmasından bıktık artık. bu saydığım tipler dünyanın çok azını oluşturuyor bi kabullenin artık yeter ya. her oyunda 1451451565 tane vegan feminist kırmızı kısa saçlı zenci homoseksüel görmekten bıktık. yeter bu diversity yarışı artık......
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2018 11:07
millet 2. dünya savaşı isteyip dururlardı şimdi böyle olunca 2. dünya savaşı olmasaydı diyolar. bu oyuncu milleti hakkaten ne istediğini bilmiyor. birşeyi de beğenin ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 23:02
Yaw bad company çıkarsaydınız keşke benim beklentim o yöndeydi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 22:22
5 değil V
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 20:29
Klasik nazileri oynayamayacağız. Naziler piss ıyyy iğrenç diyecekler
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×