Oyunculuğun geleceği sanal gerçeklikte

Furkan Güler
Furkan Güler 3.01.2018 - 10:26
IDC analistinden ilginç bir bakış açısı.

PlayStation 4 ve PS VR ile birlikte sanal gerçekliğin oyunculuk tarafını domine eden Sony, gün geçtikçe PS VR için yeni oyunlar geliştirmeye devam ediyor. Ancak ünlü IDC analisti Lewis Ward, PlayStation VR'ın potansiyeline dikkatleri topladı. Ward'a göre PlayStation'ın gerçek potansiyeli oyunlarda değil, PlayStation VR'da bulunuyor. Özellikle üçüncü parti oyunların konsolların albenisini yükseltmediğini ve firmaların bu oyunlara boşa para harcadıklarını belirtti. Yani Lewis Ward'ın söylediğine göre kimse Call of Duty DLC'lerini önceden oynamak için PlayStation 4'ü tercih etmiyor.

PlayStation 4 ve PS VR'ın potansiyeli uzmanlara göre sanılandan daha büyük

Diğer uzmanlar ise PS VR'ın, PlayStation 5 ile birlikte daha büyük bir sükse yapacağını ön görüyor. Ayrıca Lewis Ward, PlayStation 5'in 2021 yılınca çıkacağını ön görmüştü. Tüm bunların yanında ünlü analist, PlayStation 4'ün 100 milyon barajını 2019 yılında geride bırakacağını belirtiyor. Sony'nin rakibi olarak Xbox One X ile oyuncuların karşısına tekrar çıkan Microsoft için artık sekizinci jenerasyonda Sony'nin arkasında kaldığını söyleyebiliriz. Satış anlamında istediğini elde edemeyen Xbox One, bakalım yeni nesil konsollar çıktığında kaç satmış olacak?

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 20:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.01.2018 10:29
Mümkünatı yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyunculuğun geleceği sanal gerçeklikte

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×