Oyunlar şiddet yanlısı mı yapıyor?

Burçin Aygün
Burçin Aygün 2.12.2010 - 19:00
Avustralya'dan yeni araştırma
Avustralya'nın Ev (Aile) İlişkileri Ve Adalet Başkanı Brendan O'Connor geçtiğimiz gün bir inceleme yayınladı. İncelemeye göre şiddet içeren oyunlar agresif olma tehlikesini beraberinde getiriyor. Avustralya hükümeti websitesinde yayınlanan araştırmaya göre: şiddet içerikli oyunların etkileri kısa süreden çok, uzun süreli etkiler bırakıyor. Ayrıca medyada yer alan şiddet içerikli programlara göre daha fazla etkili olduğuna dair henüz fazla bir kanıt yok. Ayrıca agresif karakter, aile, sosyo ekonomik statünün etkileri henüz tam anlamı ile incelenmiş değil.

Oyunlar şiddet yanlısı mı yapıyor?
Araştırma aslında oyunları asıp kesmek yerine daha çok inceleme ve gözlemlerde bulunuyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 13:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyunlar şiddet yanlısı mı yapıyor?

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×